Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem

Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem | Kapitola 3

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

28. 5. 2015 03:00 23

Seznam kapitol

1. Znovuoživení nezřízeného divočení 2. Vpravo bába, vlevo kráva 3. Tesla antény, pružiny a další vychytávky 4. Zajímavá místa pro krveprolití
5. Dávno zapomenutý čas 6. Jízda jako v nočním klubu 7. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

U brutálního Carmageddonu se kdysi bavily stovky tisíc lidí. A to i přestože jej ratingové orgány hromadně banovaly a mravokárci z něj šíleli. Naštěstí pro nás se Stainless Games ani v politicky korektnějších časech nelekli a zvedli vhozenou rukavici v podobě 625 143 dolarů, které vybrali na Kickstarteru na reinkarnaci Carmageddonu.

Reklama

V rámci kariéry se všechny nabízené módy postupně mění. Přitom není důležité pouze jejich úspěšné plnění, ale také body, které v jejich rámci nasbíráte.

Body získáváte v podstatě za všechno, co se vám na trati povede. Tak například vrazíte do protivníka nebo přejedete chodce. Pokud se vám navíc povede nějaký husarský kousek, třeba několik přejetých protivníků jedním smykem, nebo totální zdemolování nepřítele, body odměny se znásobí. To je velmi důležité, protože za body během hry opravujete svoje poničené automobily a restartujete se na trati. Přitom je třeba, aby vám zbyly ještě potřebné body k odemčení další trati, takže nakonec závody třeba i opakujete.

Tímto způsobem nastavený herní systém vede hráče k tomu, aby se oprostili od strohého závodění a v rámci možností se pustili do totálního ničení. Díky tomu je hra ještě divočejší.

Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem
i Zdroj: PCTuning.cz

V rámci kariéry si odemykáte také nové zbraně, jako je za autem přivázaná koule s bodáky, která je účinná při smykování, starý známý výboj elektriky, za jehož pomoci z chodců naděláte hořící pochodně nebo z auta vystřelující pružiny, které protivníky odmrští na všechny strany.

Všechny nadstavbové zbraně jsou dostatečně účinné, takže opravdu máte důvod, proč se během kariéry snažit. Mnohem důležitější je ale skutečnost, že jsou i velmi zábavné (a to včetně předních bodáků a bodáků na kolech). A to na přibližně stejné úrovni, jako v původní hře. Takže hodně. Ono se vůbec dá říci, že jak pocit z řízení, tak i zbraní a dalších představených věcí je téměř na vlas stejný, jako v některé z původních her. V tomto ohledu tedy budou pamětníci nadmíru spokojení.

V původní hře hledali autoři inspiraci i při navrhování power-upů. K dispozici je několik původních kousků včetně Repulsificatoru (silné odmrštění nepřítele na jednu stranu), ale i pár zcela nových možností, jako jsou kombinace power-upů. Za zmínku stojí například Groovin’ Helium Filled Pedestrians, který je pojmenován přesně podle toho, co dělá (malá nápověda: nafukuje chodce do obřích rozměrů).

Staří známí v novém kabátě

Další dávkovanou položkou ve hře jsou automobily. Vedle Maxe a jeho spolehlivého Eaglu můžete zvolit i další jezdce. Mezi nimi opět najdete i staré známé, například Die Annu a jejího Hawka, Psycho Pitbulla a jeho Towmeistera, nebo Kuttera a jeho Countslashe. Každý z těchto jezdců, respektive automobilů, má trošku jiné fyzikální predispozice a tudíž i jinou maximální rychlost, brzdnou dráhu, ale i ničivost. Zkoušet jiné automobily je zábavné, i když dost možná nakonec skončíte pouze u jediného jezdce a jeho plechového oře. Osobně jsem nedala dopustit právě na Maxe a jeho Eagle.

Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem
i Zdroj: PCTuning.cz

Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem
i Zdroj: PCTuning.cz

Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama