Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem

Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

28. 5. 2015 03:00 23

Seznam kapitol

1. Znovuoživení nezřízeného divočení 2. Vpravo bába, vlevo kráva 3. Tesla antény, pružiny a další vychytávky 4. Zajímavá místa pro krveprolití
5. Dávno zapomenutý čas 6. Jízda jako v nočním klubu 7. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

U brutálního Carmageddonu se kdysi bavily stovky tisíc lidí. A to i přestože jej ratingové orgány hromadně banovaly a mravokárci z něj šíleli. Naštěstí pro nás se Stainless Games ani v politicky korektnějších časech nelekli a zvedli vhozenou rukavici v podobě 625 143 dolarů, které vybrali na Kickstarteru na reinkarnaci Carmageddonu.

Reklama

Jak by se od hry, kde většinu času budete zajíždět báby (krávy a další havěť) dalo čekat, Carmageddon je čistě arkádovou záležitostí. Jakýs takýs jízdní model tu sice je, ale vše je podřízeno zábavě. To znamená, že brzdná dráha automobilu je poměrně krátká a když si o to řeknete tlačítkem pro ruční brzdu a důrazným zatočením na jednu stranu, auto se nezdráhá jít do smyku ani v nižších rychlostech. Bohužel fyzikální model si někdy dělá doslova, co chce, takže některá auta jsou špatně ovladatelná a s některými se zase velmi jednoduše dostanete do nezvladatelného smyku, což je k vzteku.

Velmi podobný jízdní model jsme ovšem viděli i v původních hrách, takže se dá předpokládat, že to byl autorský záměr. Pokud z této skutečnosti budete vycházet a nepatříte mezi vznětlivé osoby, možná tento jízdní model nakonec shledáte jako zábavný. Mně se to podařilo.

Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem
i Zdroj: PCTuning.cz

Po vzoru původních her (na PC to byla trojice Carmageddon z roku 1997, Carmageddon II: Carpocalypse Now z roku 1998 a Carmageddon: Total Destruction Racing 2000 z roku 2000, přičemž na poslední jmenované pracovalo externí studio a Stainless Games ji coby součást série neuznali) nabízí Carmageddon Reincarnation vedle zábavného jízdního modelu také spoustu způsobů, jimiž si hru můžete zpestřit. Hlavním z nich jsou přitom zbraně a další vybavení.

Zbraně a další vybavení získáváte v kariéře. Zde s šíleným Maxem a jeho bezprecedentním Eaglem krůček po krůčku plníte jednotlivé mise. Jejich náplň se průběžně mění, takže vedle klasického Carmageddon módu, který jsem vám popsala o stránku dříve (závod vyhrajete, pokud do cíle dojedete nejrychleji, nebo pokud odrovnáte všechny své protivníky), se pustíte se soupeři do několika dalších módů, z nichž je asi nejzábavnější přejíždění označených lidí.

Označené lidi se snažíte přejet společně se všemi ostatními hráči, takže se musíte rychle zorientovat, ale zároveň musíte být také dostatečně průbojní. Během této hry jde o metry, respektive o sekundy, což čirou Carmageddonovskou akci ještě více umocní.

Carmageddon Reincarnation: Chodci lítaj vzduchem
i Zdroj: PCTuning.cz

Fanoušky původních her potěší také mód Fox'n Hounds, což je jakási automobilová variace na honěnou, nebo na známější mód King of the Hill. Tento mód spočívá v tom, že se před protivníky snažíte ujíždět. Dokud se vám to daří, na vaše konto se přičítají drahocenné sekundy. Pokud vás někdo dohoní a v rychlosti do vás strčí, přebírá štafetu, čímž se sekundy přičítají zase jemu. A tak pořád dokola, dokud některý z vás nebude mít na kontě nastřádáno dostatek sekund. V multiplayeru jde také o skvělou zábavu, ovšem v singlu mě to zrovna moc nebavilo.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama