CeBIT 2016: skříně, zdroje a další zajímavosti | Kapitola 2
Seznam kapitol
Rok se s rokem sešel a tak jsem se opět vydal na veletrh CeBIT 2016 v německém Hannoveru. Tentokrát jsem zůstal dva dny, což mi dalo možnost se mimo halu 15 (reseller) vydat i na špacír po několika okolních. I tak toho bylo k vidění tolik, že jsem prošel méně než třetinu veletrhu a detailněji toho pokryl ještě méně.
Antec
Antec měl, stejně jako loni, poměrně velký stánek pod svým německým partnerem, kde představoval všechny své zdroje a většinu skříní. Co se týče zdrojů, nic moc nového tam v podstatě není: většinu jsem jich už zrecenzoval, nebo k tomu brzy dojde a ten zbytek možná v budoucnu. Nicméně jelikož většina jejich řad už je poměrně letitá, vyzvídal jsem, jestli nejsou plány na nějaké nové a dozvěděl se, že skutečně jsou. Měli bychom se tedy něčeho dočkat ještě letos, možná kolem Computexu, to je takový obvyklý čas.
U skříní jsem se zaměřil na poslední modely ze série Gaming: GX330 a stále ještě poměrně čerstvou GX1000. Mimo to však Antec prezentoval několik dalších nových prototypů, na které mě ovšem jaksi jejich lidé neupozornili. Budeme se tedy muset spolehnout na snímky přímo od Antecu, v ještě horší kvalitě, než z mého letitého strojku. Jedná se o GX1200, „Cube“ (jmén zatím není jisté) a Crown. Černobílá GX330 s děrovanými plechy a oknem je optimalizovaná pro dlouhé grafické karty a zónové chlazení, neboť má pouze jediný koš na 5,25'' mechaniky a dvě 3,5” pozice na dně. Verze bez okna nejspíše nebude, skříň má přijít na trh ve třetím čtvrtletí.
Prototyp Cube byl představen v několika barevných provedeních, přední strana mi připomíná starší americké tahače. Opět má zónové chlazení a pozici pro standardní ATX zdroj, ačkoli pojme pouze Mini-ITX desku, ale s dlouhou grafickou kartou.
Crown (koruna) má opět krychloidní tvar, nicméně vyrobena je z hliníkových panelů. Nakonec je tu ona GX1200, která se navrací ke klasickým tvarům midi-tower. Má několik LEDek pro podsvícení, jehož barvu je možné přepínat mezi rudou, zelenou a modrou. Má rovněž jakési to zónové chlazení, tedy malé oddělení ve spodní části pro dva disky, pak jednu 2,5'' pozici pod plechem základní desky a tím to končí. Určitě tedy není pro nikoho s mnoha disky.
Be Quiet!
Be Quiet! nemá příliš širokou nabídku produktů, alespoň ne zatím. Kromě nového Pure Power 9 CM, jehož preview již vyšlo, byl k vidění také nový System Power 8. To je řada ještě pod Pure Power, je tedy zaměřen ještě více na cenu. Nabízí certifikaci účinnosti 80 PLUS při 230 V (což odpovídá Bronze při 115 V) a je nejspíš opět vyroben FSP Group. Probrali jsme také celkově vyšší ceny na našem trhu, což často zdroje Be Quiet! posouvá do vyšších segmentů trhu, a také pětiletou záruku.
Zatím nejsou plány na prodloužení záruční doby, nicméně mi bylo řečeno, že Be Quiet! nabízí jakousi bezplatnou pozáruční podporu či asistenci. Také mi bylo potvrzeno, že zatím jsou schopni v podstatě u všech zdrojů vysledovat jejich pohyb (někteří výrobci s tím již s ohledem na množství produktů mají problém), tím pádem by jejich záruční podpora měla být na špičkové úrovni. Z toho důvodu zatím nepociťují tlak na prodloužení záruk nad 5 let.
Mimo to byla k vidění zatím jediná jejich skříň (Silent Base) a také kompletní nabídka vzduchových chladičů. Na nich používají známé ventilátory Silent Wings, stejně jako ve zdrojích.