Co a jak jsme hrávali na osmibitovém Atari. Zkuste si to také!
i Zdroj: PCTuning.cz
Historie Článek Co a jak jsme hrávali na osmibitovém Atari. Zkuste si to také!

Co a jak jsme hrávali na osmibitovém Atari. Zkuste si to také! | Kapitola 9

Pavel Tronner

Pavel Tronner

4. 2. 2016 11:00 31

Seznam kapitol

1. Hry pro osmibitové Atari  2. Osmibitové počítače Atari 3. Vzestup a ústup ze slávy 4. Jak si dnes zahrát 5. Hrávali jsme: Bruce Lee, Fort Apocalypse, Blue Max 6. H.E.R.O., Boulder Dash, River Raid 7. Spy Hunter, Rescue on Fractalus, Mercenary
8. Karateka, Agent USA, International Karate 9. Montezuma’s revenge, Goonies, Hacker 10. Ghostbusters, Archon, M.U.L.E 11. Pole Position, Polar Pierre, The Great American... 12. Frogger, Kennedy Approach, Hammurabi 13. Spy vs spy, Draconus, The Guild of Thieves

V 80. létech patřily počítače se stylizovanou horou Fuji ve znaku k nejrespektovanějším herním platformám. Šlo o jednu z nejstarších a nejpopulárnějších platforem vůbec. Jaké herní hity byly na Atari dostupné v době největší slávy, jak na této platformě vypadaly a si je i dnes vyzkoušet, jste tuto éru nezažili, nebo si jen chcete zavzpomínat?

Reklama

Montezuma’s revenge

Neuvěřitelně propletené plošinovkové bludiště, nabízející ohromné množství místností, kde opět člověk nechápe, jak se to do paměti osmibitu mohlo vejít. A když si ještě uvědomíte, že tuto legendární pařbu udělal jediný šestnáctiletý programátor...co dodat?

Odkaz ke stažení: http://www.atarimania.com/game-atari-400-800-xl-xe-montezuma-s-revenge_6762.html

Goonies

Velmi zajímavá hra na motivy filmu, ve které ovládáte dvojici postav a každou z několika obrazovek musíte jako hlavolam vyřešit jejich spoluprací. Je to fuška nejen na koordinaci, ale i na přemýšlení, no a opět doporučuji hrát v emulátoru.

Odkaz ke stažení: http://www.atarimania.com/game-atari-400-800-xl-xe-goonies-_6433.html

Hacker

Velice zvláštní až cyberpunková hra o prolamování kódů. I na svou dobu šlo o neuvěřitelně tvrdý oříšek, který většina hrála aspoň s nějakým návodem, což doporučuji i dnes.

Odkaz ke stažení: http://www.atarimania.com/game-atari-400-800-xl-xe-hacker_2364.html

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama