Corsair 70 TKL RGB - kompaktní herní mechanika na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Corsair 70 TKL RGB - kompaktní herní mechanika na cesty

Corsair 70 TKL RGB - kompaktní herní mechanika na cesty | Kapitola 5

Jan Preclík

Jan Preclík

15. 4. 2021 03:00 4

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a parametry 3. Specialitky klávesnice 4. Software a nastavení 5. Závěr a hodnocení

Corsair přichází s novým modelem z rodiny turnajových herních mechanických klávesnic. Tentokrát se jedná o odlehčenou verzi bez numerického bloku. Kromě poutavého miniaturního designu láká červenými Cherry MX mechanickými spínači a vestavěným čipem s Axon Hyper-Processing technologií.

Reklama

Závěr a hodnocení

Musím říct, že používání klávesnice Corsair K70 TKL RGB Champion Series jsem si neskutečně užíval. Vůbec mi nevadila absence numpadu, naopak jsem ocenil, že klávesnice nezabere tolik místa na stole, a já tak získám mnohem více prostoru pro zběsilé manévrování s myší. Pochopil bych, že nepřítomnost numeriky by mě štvala, kdybych byl například účetní, který stráví s pravačkou na numlocku celý svůj pracovní den. Jelikož jsem povoláním ajťák, z principu jsem zvyklý fungovat bez numeriky, vůbec mi nechyběla. Právě naopak. Měl jsem o to větší prostor pro manévry s myší.

Klávesnice je bytelná a parádně zpracovaná. Základna je vyrobena z kombinace hliníku a pevného plastu, kratší verze oproti klasické klávesnici působí na stole elegantně. Podsvícení je decentní a nijak rušivé, i to pirátské logo se ve finále k designu celé klávesnice hodí.  

Corsair 70 TKL RGB - kompaktní herní mechanika na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz

Potěšily mne samozřejmě technologie, které jsou pro K70 TKL přidanou hodnotou. Tou nejzásadnější je Axon Hyper-Technology, která minimalizuje zpoždění a doručuje informace o stisku kláves počítači rychlostí blesku. Polling rate 8000 Hz a frekvence stisků kláves 4000 Hz zajišťuje reakce s prakticky nulovým zpožděním. Na druhou stranu už nelze svádět své herní neúspěchy "na tu pitomou klávesnici, která mi zase nefungovala".  

Funkce n-key rollover a anti-ghosting jsou dnes už takovým standardem, obzvláště u mechanických klávesnic. Díky nim se vám nestane, že by klávesnice mylně detekovala stisky jiných kláves, nebo naopak některé stisky nedetekovala vůbec. Po funkční stránce nelze téhle prťavé krasavici vůbec nic vytknout.

Corsair 70 TKL RGB - kompaktní herní mechanika na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz

Byl jsem také velmi rád za to, že výrobce osadil klávesnici USB-C konektorem, čímž se jednak minimalizuje riziko jeho poškození a jednak je možné použít jiný kabel na cestování, případně vyměnit vadný kabel za jiný. Jednoduše řečeno, toto řešení zvyšuje životnost klávesnice, je tedy vidět, že Corsair na budoucnost svých zákazníků myslí.

Co mi naopak na klávesnici chybí, to je gelová podložka pod zápěstí. Asi jsem příliš zhýčkaný svou starou klávesnicí, ke které výrobce automaticky podložku přibalil. Další věc, která mne trochu zamrzela, je absence krytu kláves. Při přenášení v batohu je třeba myslet na řádné uložení, aby se o něco nepoškrábala. Ač se to zdá jako prkotina, pro mne je to snad jediný opravdu zásadní nedostatek na jinak parádní kompaktní mechanické klávesnici.

Corsair K70 TKL RGB Champion Series
KLADY
Corsair 70 TKL RGB - kompaktní herní mechanika na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz
Corsair 70 TKL RGB - kompaktní herní mechanika na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz
ZÁPORY
Cherry-MX Red spínače Anglický layout
Odpojitelný USB-C na USB-A kabel Nemá  kryt pro případy přenášení
Axon Hyper-Processing Technology Nožičky klávesnice mají pouze jednu polohu
Integrovaná 8 MB paměť pro až 50 profilů Chybí podložka zápěstí
Skladný design, vhodná na cestování  
Přítomnost kláves F1 - F12  
Tournament režim  
PBT Doubleshot klávesy za dvou plastů 
a set herních kláves přiložen v balení
 
 

Doporučená cena včetně DPH: 150 Euro


Za poskytnutí myši a podložky k testu děkujeme výrobci Corsair.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama