Corsair iCUE LS100 a iCUE LT100: Nejen pro fanoušky LED
i Zdroj: PCTuning.cz
Monitory Článek Corsair iCUE LS100 a iCUE LT100: Nejen pro fanoušky LED

Corsair iCUE LS100 a iCUE LT100: Nejen pro fanoušky LED | Kapitola 6

Adam Vágner

Adam Vágner

31. 7. 2020 03:00 10

Seznam kapitol

1. Corsair iCUE LS100 Starter Kit 2. iCUE LS100 Starter kit 3. Instalace LS100 4. iCUE LT100 5. Jak to funguje, ukázky na videu, spotřeba 6. Závěrečné shrnutí

Corsair má v nabídce bohatou škálu produktů s podsvícením pro firemní ekosystém iCUE. U většiny z nich je ale podsvícení jen doplňkem. Sada iCUE LS100 a čerstvá novinka LT100 je výjimkou, vznikly jenom kvůli tomu, aby svítily. Když ale schopnosti adresovatelných LED využijete jinak než obvykle, zaujme i ty, které jinak RGB LED v počítačích zrovna nemusí...

Reklama

Doporučená cena za čtyřpáskový iCUE LS100 Starter Kit je 119,99 eur s daní, což je prostým přepočtem na naši měnu nějakých 3300 korun. Sada dvou kratších pásků LS100 Expansion Kit 250mm má doporučenou cenu 30 eur, tedy zhruba 800 korun, delší pásky v LS100 Expansion Kit 450mm pořídíte o deset eur dráž, tedy za nějakých 1100 korun. A to není uplně dobrá cena, obzvlášť pokud uvážíte, že za podobné peníze můžete pořídit další monitor. U nás najdete jenom dva obchody, které iCUE LS100 nabízejí. Česká cena kitu je v Mironetu o něco nižší, rozšiřující pásky ale vyjdou naopak dráž. Druhým obchodem, která má LS100 v nabídce, je Alza, která má jednotlivé sady momentálně v akci za výrazně nižší cenu – Starter Kit za 1900 korun, sadu dvou delších pásků za 900 korun a dvou kratších za 650 korun.

Při ceně 1900 korun už si umím představit, že si je někdo, kdo touží po dynamickém ambientním osvětlení nebo podsvícení monitoru synchronizovatelném se zbytkem počítače, koupí. Sám něco podobného chci od doby, co Philips s touto technologií přišel na trh, jenom jsem kvůli tomu nechtěl nikdy kupovat k počítači televizi od Philipsu. DYI kity mi přijdou nedotažené a na to, abych si něco vyráběl a bastlil sám, nemám zase tolik času (ve finále by to sice asi svítilo lépe, ale určitě by to vyšlo dráž). V nabídce monitorů už Philips také něco s podsvícením má, ale Ambiglow s jedním páskem na spodní straně nebo dvěma po stranách vypadá vedle Ambilight u televizorů spíše jako chudý příbuzný.

Corsair iCUE LS100 a iCUE LT100: Nejen pro fanoušky LED
i Zdroj: PCTuning.cz

iCUE LS100 není dokonalé řešení, umím si představit, že by pásky mohly na monitoru držet lépe, mám trochu obavy o životnost LED s ohledem na to, že chlazení pásků Corsair moc nedal (což mimochodem u RGB LED pro podsvícení pro počítače nějak zvlášť neřeší nikdo) a po vyzkoušení kitu bych přece jen spíš ocenil, kdyby pásky měly vyšší spotřebu a výměnou za to vyšší výkon a svítily intenzivněji. Ale jako relativně jednoduché a bezpracné řešení je to naprosto použitelné a určitě příjemnější a efektnější, než si za monitorem svítit žlutou lampičkou nebo vůbec. Jedné nevýhody LS100 si všimnete při přehrávání videí ve formátu 21:9 nebo 4:3, které mají na monitoru s poměrem stran 16:9 černé pruhy – při černých pruzích nahoře a dole nesvítí příslušné pásky a stejně tak je tomu u videí s černými pruhy po stranách. Je to vysloveně softwarová záležitost, stačí do softwaru přidat možnost zvětšit oblast, ze které bude „video lighting“ snímat obraz pro nastavení podsvícení podobně, jako to lze nastavit u LT100. Poptal jsem se na to zástupce Corsairu, uvidíme, jestli se to časem v ovládacím panelu objeví.

U LT100 už hodnocení nebude vyznívat tak příznivě. Co do výrobních nákladů to s ohledem na luxusní provedení v kovu výrobce vyjde bezpochyby dráž, a odrazilo se to i na ceně. Starter kit je k mání za 140 eur s daní, což už je 3800 korun. A za 1900 korun dokoupíte jednu věž pro rozšíření. A tady už si neumím představit, že si něco takového pořídí někdo jiný než člověk, který už má v počítači duhově svítícího vodníka AiO s podporou iCUE, systémové ventilátory pro iCUE s RGB LED, podsvícené paměti od Corsairu, pár LED pásek, podsvícenou herní mechanickou klávesnici spolu s myší, zkrátka který do komponent s podporou iCUE a svítícího ekosystému od Corsairu s RGB LED narval už několik tisíc a pořád má pocit, že by to mělo svítit o něco víc a chce, aby mohl podsvícení snadno synchronizovat se zbytkem komponent. Pokud někdo na RGB LED ujíždí, moc podobně komplexních ekosystémů na trhu nenajde.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama