corsair-nautilus-500-nenarocny-set-vodniho-chlazeni
Skříně, zdroje, chladiče Článek Corsair Nautilus 500 - nenáročný set vodního chlazení

Corsair Nautilus 500 - nenáročný set vodního chlazení | Kapitola 6

Pirs

Pirs

26. 4. 2006 01:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Corsair Nautilus 500 3. Externí chladící modul 4. Parametry čerpadla a ventilátoru 5. Testovací sestava a metodika 6. Výsledky testů a závěr

Společnost Corsair z amerického Fremontu asi nebude třeba čtenářům PCtuningu nějak zvlášť představovat. Corsair jako výrobce kvalitních paměťových modulů je znám po celém světě a jeho řada XMS patří mezi overclockery mezi oblíbenou značku. Dnes se ovšem podíváme na zajímavý set vodního chlazení pro procesory.

Reklama

Při klidu počítače, kdy běžel pouze operační systém a programy na záznam teplot, byla teplota procesoru 34°C při teplotě okolí 23°C. Pro porovnání výsledků setu Nautilus 500  jsem zvolil vodní chlazení od výrobce Thermaltake, model Bigwater SE, který byl testován v jednom z minulých článků.

Corsair Nautilus 500 - nenáročný set vodního chlazení
i Zdroj: PCTuning.cz

Corsair Nautilus 500 - nenáročný set vodního chlazení
i Zdroj: PCTuning.cz

Závěr

Pokud bych měl srovnávat vodní chlazení Corsair Nautilus 500 se výše uvedeným setem od Thermaltake, tak z hlediska výkonu jsou oba zhruba na stejné úrovni. Dosažené výsledky obou setů jsou přibližně na stejné úrovni.

Co se týká produkce hluku, tak Nautilus 500 nepatří zrovna mezi nejtišší řešení. Z části lze tento neduh odstranit výměnou ventilátoru a jeho krycí mřížky za nějaké vhodnější typy. Ideální by bylo  krycí mřížku úplně odstranit a ventilátor nahradit typem s plynulou regulací otáček.

Ohledně náročnosti montáže bych hodnotil Corsair Nautilus 500 jako výborný. V případě použití na socket 754, 939 nebo 940 je montáž otázkou pár minut. V podstatě se jedná pouze o montáž bloku na CPU bez nutnosti vyndávat desku z počítačové skříně, protažení hadic PCI záslepkou a následném umístění externího modulu na skříň. Následuje potom jen propojení kabelů a vodní chlazení je celé zapojeno.

Cena setu vodního chlazení Corsair Nautilus není dosud pro český trh stanovena, ale vzhledem k ceně v zahraničí (150 USD) bych ji předpokládal přibližně na 4500 Kč. Cena pro český trh byla stanovena na 4008 Kč bez 19% DPH. Za tuto cenu, která je přibližně o 2000 Kč vyšší než konkurenční řešení od Thermaltake, bych se jednoznačně přikláněl na stranu Thermaltake a jeho Bigwateru.

Za zapůjčení vodního chlazení na test děkujeme společnosti Corsair.
Distributorem výrobků Corsair v ČR je společnost FOX Computers s.r.o.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama