PCTuning Článek

Dead Rising 3: zombie akce, co vás nenechá vydechnout

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
5. 9. 2014 01:00 31 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod, žánrové vymezení hry 2. Příběh hry 3. Náplň hry, hlavní a postranní mise 4. Výroba předmětů
5. Výroba předmětů, garáže, záchytné body 6. Soubojový systém hry 7. Levelování, nakupování komb a dovedností 8. Grafika, HW náročnost, jízdní model, závěrečné hodnocení

Jedna z nejlepších zombie akcí nakonec rozšířila pole své působnosti a zamířila i na naše počítače. Jaká je a jak se na počítači hraje? Budete ke kosení stovek zombií potřebovat gamepad, nebo si vystačíte s obvyklou kombinací myši a klávesnice? Na tyto, ale i další otázky si odpovíme v naší dnešní recenzi.

Reklama
Reklama

Pro Dead Rising 3 je klíčová nikdy neutuchající zběsilá akce, která vám do žil pumpuje obrovské dávky adrenalinu. Když se zrovna nesnažíte probíjet zástupy nemrtvých, snažíte se před nimi utíkat, nebo rovnou ujíždět. A do toho netrpělivě sledujete hodinky, které vám našeptávají, kolik vám k opuštění města ještě zbývá času.

Dead Rising 3 je otevřená sandboxová hra bez jakéhokoliv nahrávání nových prostor, například při vstupu do místnosti (proto úvodní nahrávání trvá ukrutně dlouho). Dává vám úplnou volnost i co se týče plnění vedlejších a někdy i hlavních misí. Na evakuaci z města máte přesně sedm dní a je jen na vás, co během té doby budete dělat, jaké mise budete plnit a zdali je vůbec budete plnit.

Některé vaše činy se pak prostě jen sečtou a vy se po uplynutí vyhrazené doby ocitnete na jednom z několika možných konců (zatím vím o čtyřech, ale kdo ví, jestli se nakonec neobjeví ještě nějaký bonusový). Jednotlivá zakončení nebudu prozrazovat, pokud se na hraní Dead Rising 3 nechystáte, pusťte si je z Youtube. Na tomto místě ale znovu opakuji, že nezahrát si tuhle hru by byla chyba.

Náplň většiny misí je klasické dojdi a přines, které je doplněno o variace jako je odnes, nebo přiveď. Vedle toho se však ve hře objevuje i pár zajímavých nápadů, kdy například musíte úchylovi do místnosti hotelu nalákat dostatečné množství zombie mužského pohlaví. Mezi vedlejšími questy není tento závan originality častý, ale občas se něco zajímavého namane. Tak třeba mise v autě, postranní questy, v nichž musíte zbrotit krví zombie pentagramy, nebo dodat na mysli klesajícímu člověku sílu sestavením a použitím speciálního předmětu. Samostatnou kapitolou jsou pak postranní questy označené jako „Psycho“.

Psycho questy vás seznamují s různě vyšinutými jedinci, kterým ze zombie nákazy hráblo, nebo měli přehozené drátky už před ní. V těchto questech se tak setkáte třeba s mužatkou závislou na cvičení, nebo s extrémně obézní babiznou, která kvůli svým špekům už nedokáže ani chodit. Všechny tyto kreatury vám samozřejmě půjdou po krku a jsou takovými mini-bossy, kterých je vám možná i trošku líto, a to i přestože stojí daleko za hranicí vkusu, jsou přehnané a svým způsobem směšné. Tímto směrem podle mě autoři Dead Rising 3 měli vést i hlavní příběh. Nebylo by to na škodu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning