Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější

Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

23. 5. 2017 03:00 17

Seznam kapitol

1. Zrod hvězdy 2. Maior, melior, magis fun 3. Kouzlo objevování 4. Platíme na sekeru, ale bez dluhů
5. Vědění je základ civilizace 6. Endless Space 2 patří za rámeček 7. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Vesmírná 4X tahová strategie Endless Space 2 se přibližně po osmi měsících v předběžném přístupu na Steamu překlopila do své ostré verze. A pokračování Endless Space vypadá přesně tak, jak by měl správný nástupce vypadat. Ponořte se do zábavného světa objevování, zkoumání, ničení i politikaření ve vesmíru.

Reklama

Aniž bych vás zbytečně napínala, musím přiznat, že tahle hra se prostě povedla. Lehce magický nadpis kapitoly v latině poukazuje na prostý fakt, že Endless Space 2 je (nejen) oproti prvnímu dílu větší, hezčí i zábavnější.

Jak už to tak bývá, na začátku hry si vyberete jeden z národů, nebo si z nabízených výhod, nevýhod a bonusů vytvoříte národ vlastní. Následně zvolíte velikost galaxie a další náležitosti, jako je obtížnost hry, nebo nepřátelské národy. Jakmile máte všechno nastaveno, necháte si vygenerovat svět a začnete se činit.

Asi je vám už nyní jasné, že tvůrci z Amplitude Studios se i v Endless Space 2 zřekli klasické příběhové linky. Na rozdíl od prvního dílu však tuto skutečnost dokázali nahradit náhodně generovanými questy a událostmi, jejichž prostřednictvím si utvoříte svůj vlastí příběh. Možná to zní jako klišé, ale pokud na nějakou hru toto prohlášení platí, potom je to právě Endless Space 2.

Možnosti v Endless Space 2 jsou takřka nekonečné...
i Zdroj: PCTuning.cz
Možnosti v Endless Space 2 jsou takřka nekonečné...

Představte si, že své jednotky pošlete prohledat souhvězdí a narazíte tam na tajemnou anomálii. Necháte ji prohledat, načež vás vaši podřízení informují o tom, že se nejedná o anomálii, ale o trosky vesmírné lodi. V ní se nachází počítačové jádro, ale také několik kryopouzder s lidmi. Problém je, že výstup k lodi je velmi nebezpečný, takže najedno můžete zachránit pouze jednu věc. Co si vyberete, kryopouzdra nebo počítačové jádro?

Na každé vaše rozhodnutí se přitom vážou různé závěry. Občas se vám podaří najít novou civilizaci, nebo technologii. Občas se na danou situaci naváže další situace, například na vás zaútočí další civilizace. Ze zachráněných lidí se může vyklubat váš nový hrdina, který se časem stane nejdůležitějším důstojníkem vaší úderné letky, nebo naopak majorem ve vašem hlavním městě a tak dále.

Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější
i Zdroj: PCTuning.cz

Hrdinové mohou vést města i útočné letky. Záleží na vaší vizi

Každá situace má mnoho řešení. Každý quest je pouze dobrovolný. A ve většině případů si můžete být jen těžko jistí následky. Endless Space 2 je obrovský propletenec, v němž vás na každém kroku něco překvapí. Příběh jako takový tu tedy vůbec neschází, ba naopak.

Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější
i Zdroj: PCTuning.cz

Každý z hrdinů leveluje zvlášť

Tvůrci už v první dílu naťukli, že příběh v rozsáhlé 4X strategii by mohl být svazující, a tuto myšlenku v druhém dílu konečně podložil fungujícím herním systémem. Díky němu si člověk skutečně může užít ten pocit, jaký by nejspíše měl, kdyby se s partou svých svěřenců skutečně proháněl vesmírem.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama