Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější

Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější | Kapitola 6

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

23. 5. 2017 03:00 17

Seznam kapitol

1. Zrod hvězdy 2. Maior, melior, magis fun 3. Kouzlo objevování 4. Platíme na sekeru, ale bez dluhů
5. Vědění je základ civilizace 6. Endless Space 2 patří za rámeček 7. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Vesmírná 4X tahová strategie Endless Space 2 se přibližně po osmi měsících v předběžném přístupu na Steamu překlopila do své ostré verze. A pokračování Endless Space vypadá přesně tak, jak by měl správný nástupce vypadat. Ponořte se do zábavného světa objevování, zkoumání, ničení i politikaření ve vesmíru.

Reklama

Pokud první Endless Space byla graficky pěkná, potom Endless Space 2 musím označit za nádhernou. Ačkoliv se jedná o tahovou strategii, Endless Space nešetří maličkými detaily a obrázky, díky nimž se dokážete ponořit do vesmírné nálady. Za zmínku stojí třeba nápadité vyobrazení frakcí, nebo stavebních systémů v městech, které navíc rozeznáte podle způsobu určení celkem šikovně díky zvolené barevné planetě.

Celkem pěkně vypadají také herní mapy, které lze oddálit až na vzdálenost celé galaxie, kdy nevidíte víc než rozmazané bílé hvězdokupy tu a tam protkané zářící hvězdou. Při zoomování pak dochází k plynulému přibližování, kdy postupně vidíte hvězdné soustavy propojené planetárními cestami (spoje jako ve vesmírných souhvězdích), které se následně změní v samotné planetární systémy, až nakonec skočíte do managementu planet.

Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější
i Zdroj: PCTuning.cz

Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější
i Zdroj: PCTuning.cz

Endless Space 2: větší, hezčí a ještě zábavnější
i Zdroj: PCTuning.cz

Plynulý přechod mezi oddálenou mapou a oknem managementu planetárních soustav je velice efektní. Nesmíme však zapomínat ani na jeho efektivní stránku věci – díky tomuto propojení jste neustále uvnitř dění, přechod mezi jednotlivými městy či mezi jednotlivými složkami a úkony vám trvá maximálně pár vteřin, díky čemuž chvílemi máte pocit, že nehrajete tahovou strategii, ale že stojíte na kapitánském můstku a jste uvnitř všeho dění.

Po grafické stránce lze Endless Space 2 vytknout jenom animace soubojů, které jsou takové strnulé a neustále se opakují. Při několika prvních spuštěních však dokážou odvést svoji práci a později si je můžete vypnout, takže o nic nejde.

Endless Space 2 jsem hrála na počítačové sestavě i7-6700, GeForce GTX 1070, 32 GB RAM a Windows 10 na maximální detaily. Hra mi po celou dobu běžela naprosto plynule. Při spuštění na nejnižší detaily je tahle hra – alespoň v porovnání se současnou herní produkcí – docela nenáročná, takže ji spustíte i na průměrném NTB.

Minimální systémové požadavky

  • OS: Windows 7/8/8.1/10 (pouze 64bitové verze)
  • Procesor: i3 čtvrté generace / i5 druhé generace / série A6
  • Paměť: 6 GB RAM
  • Grafická karta: Intel HD 4000 / AMD Radeon 5800 / Nvidia 550Ti
  • HDD: 8 GB

Doporučené systémové požadavky

  • OS: Windows 7/8/8.1/10 (pouze 64bitové verze)
  • Procesor: i3 páté generace (nebo novější) / i5 třetí generace /nebo novější) / FX4170 (nebo novější)
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: AMD Radeon 8000 / Nvidia GTX 660
  • HDD: 8 GB
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama