Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc

Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc

Z. Obermaier

Z. Obermaier

25. 12. 2018 03:00 22

Seznam kapitol

1. Naprostý vrchol v nabídce notebooků 2. Jen práce, nebo i hry? 3. Představení, balení a specifikace 4. Eurocom Tornado F7W - hardware I. (CPU, GPU) 5. Eurocom Tornado F7W - Hardware II. (disky, paměť)
6. Zpracování, konektory a repro 7. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 8. Výkon procesoru (Core i9-9900K) 9. Herní testy (1920 × 1080) 10. Závěr

Tentokrát si ukážeme opravdové výkonnostní monstrum – osmijádrové Core i9-9900K, grafika Nvidia Quadro P5200, 64 GB paměti a tři SSD disky Samsung 970 Pro v RAIDu. K tomu displej IPS se 4K rozlišením a s profesionální kalibrací. Tuhle pracovní stanici nezaskočí nic a její výkon stačí naprosto na vše.

Reklama

Naprostý vrchol v nabídce notebooků

Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz

V dnešní recenzi si představíme unikátní stroj. Pokud mne paměť neklame, jde o nejdražší notebook jaký jsem kdy testoval. Stojí ještě o několik tisíc víc než brutální dělo od MSI se dvěma GTX 1080 ve SLI. Zde ale musím hned v úvodu říci, že tohle není primárně herní počítač. Jde o nabušenou pracovní stanici se vším všudy a téměř bez kompromisů. Několik mušek jsem ale našel, o tom až později.

Eurocom, a jeho distributor v ČR – Goldmax, nabízejí DTR notebooky v několika kategoriích. V prvé řadě je odlišuje úhlopříčka displeje, která je ve třech variantách. Nejkompaktnější stroj začíná na úhlopříčce 14". Většina notebooků má 15,6" nebo 17,3" LCD displej. Pokud si zvolíte potřebnou velikost displeje, zbývá zvolit tělo počítače. Jelikož jde o počítače DTR, není v nabídce žádný tenký a kompaktní stroj, jak je známe od jiných výrobců „klasických“ přenosných počítačů. Nejtenčí počítač z nabídky (Sky Monster 4.0) má stále šířku těla přes 25 mm.

Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz

Nabídka výrobce čítá monstrózní herní stroje, krapet kompaktnější pracovní stanice, a poté lehčí počítače s nejmenšími rozměry a hmotností. My dnes testujeme počítač z kategorie pracovních monster. Absolutně nejvyšší model. Je ale o kousek lehčí a kompaktnější než největší herní modely. Přesto jde samozřejmě o rozměrný notebook s patřičně vyšší hmotností. To vše je daň za v podstatě desktopový výkon, jelikož ten je zde bez kompromisů. Konfigurace je prostě špičková.

DTR pracovní stanice

Výrobce osadil notebook zcela běžným desktopovým procesorem, a to ne ledajakým, ale tím nejvýkonnějším z produkce Intelu. Core i9-9900K nabízí v základu frekvenci 3,6 GHz a Turbo 5,0 GHz. Jde o první osmijádro Intelu v notebooku. Není zde teoreticky žádné omezení ve výkonu (to ověříme testem), pouze TDP. Notebook má zcela běžnou patici LGA1151, je tedy možný budoucí upgrade. Ani paměti nejsou nějaké levné DDR4 pro notebooky s nízkým taktem, ale přetaktované DDR4-2400 MHz značky Kingston (HyperX).

Pevný disk nemůže být nic jiného než NVMe SSD. Opět je osazena naprostá špička, Samsung 970 Pro s kapacitou 512 GB. To by ale bylo málo, počítač má tyto disky tři zapojené v RAID 0. Kapacita systému je tedy 1,5 TB a to je zcela dle mého gusta. Také zbytek diskového pole je slušný, jde o dva SATA disky spojené v RAID. Více si ukážeme později. Tím nejdůležitějším je u pracovní stanice ale grafická karta.

Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz

Osazená grafická karta Quadro P5200 16 GB je totiž zcela stejně výkonná jako mobilní verze GTX 1080. Proti desktopové GTX 1080 (dnes RTX 2070) nebude její výkon o mnoho slabší. Frekvence jádra jsou stejné, jen paměti pracují na nižším taktu. Mají ale dvojnásobnou kapacitu. Pokud tedy tvrdím, že tento počítač nabízí výkon jako desktop bez kompromisů, je to pravda. CPU, GPU, SSD, paměti – to vše je stejně výkonné jako na stolním stroji.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama