Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc

Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc | Kapitola 2

Z. Obermaier

Z. Obermaier

25. 12. 2018 03:00 22

Seznam kapitol

1. Naprostý vrchol v nabídce notebooků 2. Jen práce, nebo i hry? 3. Představení, balení a specifikace 4. Eurocom Tornado F7W - hardware I. (CPU, GPU) 5. Eurocom Tornado F7W - Hardware II. (disky, paměť)
6. Zpracování, konektory a repro 7. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 8. Výkon procesoru (Core i9-9900K) 9. Herní testy (1920 × 1080) 10. Závěr

Tentokrát si ukážeme opravdové výkonnostní monstrum – osmijádrové Core i9-9900K, grafika Nvidia Quadro P5200, 64 GB paměti a tři SSD disky Samsung 970 Pro v RAIDu. K tomu displej IPS se 4K rozlišením a s profesionální kalibrací. Tuhle pracovní stanici nezaskočí nic a její výkon stačí naprosto na vše.

Reklama

Tornado Clevo!

Od počátku značky staví pro Eurocom počítače společnost Clevo. Tchajwanská společnost Clevo je OEM výrobce, který vyrábí DTR počítače s nejvyšším výkonem, často osazené desktopovými komponenty, také plně upgradovatelné. Počítače Clevo odcházejí z továrny bez loga, nebo s logem na objednávku. Můžeme se s nimi setkat pod řadou značek. Tentokrát je to ale jinak, Eurocom změnil u tohoto modelu dodavatele. Počítač Tornado a jeho šasí postavila společnost MSI a vychází z její platformy Titan Pro (WT7). Uvidíme časem, zdali bude Eurocom spolupracovat s oběma výrobci, ale vypadá to tak. To nejvýkonnější vyrobí MSI a zbytek Clevo.

Jen práce, nebo i hry?

Jasnou devizou všech Eurocom strojů je možnost volby komponent ze široké škály. Zejména u strojů s desktopovou paticí je nabídka procesorů širší. V konfigurátoru Tornado F7W lze vybrat z několika procesorů, v nabídce jsou všechny nejvyšší procesory Coffee Lake: od Core i7-8700 až Core i9-9900K. Osadit lze ale kterýkoliv Coffee Lake Xeon (řada E21).

Eurocom Tornado F7W: Brutální notebook za 180 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz

V nabídce je několik typů Nvidia grafických čipů. Zvolit můžeme Quadro P3200, P4200 a P5200, nabídka přímo herních GPU u tohoto modelu chybí, ale budou tam fungovat zcela jistě. Co se týká displeje, v nabídce jsou dva. První je se 120Hz TN panelem s plným HD s rozlišením 1920 × 1080. Nejvyšší model je 4K displej s IPS a plným pokrytím AdobeRGB a profi kalibrací.

My dnes testujeme právě 4K verzi. Z parametrů panelu je jasné, že tohle opravdu není herní notebook, ale to nám nebrání si na něm zahrát. CPU i GPU výkon na to má, ovladače Quadro hry podporují. Majitel tohoto stroje se nemusí omezovat, má dostatek herního i pracovního výkonu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama