Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň | Kapitola 8

Petr Kupský

Petr Kupský

1. 3. 2018 03:00 2

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Exteriér – představení 3. Exteriér – filtry 4. Interiér – pravá strana
5. Interiér – levá strana 6. Příklad montáže – základní deska, disky 7. Příklad montáže – zdroj, chlazení, grafika 8. Hodnocení a závěr

V modelové řadě počítačových skříní švédského výrobce Fractal Design přibyla nová mATX skříň Meshify C Mini Dark TG. Její konstrukce, zaměřená na zvýšení průtoku chladicího vzduchu interiérem, nabízí také atraktivní design díky čelní masce ve vzhledu 3D polygonové sítě a tmavě zabarvenému temperovanému sklu na bočnici.

Reklama

Hodnocení a závěr

Ten, kdo se dříve seznámil s naší předchozí recenzí většího modelu Meshify C, po přečtení předchozích kapitol již určitě tuší, jaké bude závěrečné hodnocení zmenšené varianty Meshify C Mini Dark TG. Ano, bude velmi podobné. Nelze se tomu však divit. Oba modely jsou z větší části identické, liší se prakticky jen svou výškou a z toho vyplývajícím prostorovým řešením.

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň
i Zdroj: PCTuning.cz

Důležitým kritériem hodnocení bude zcela jistě cena nového modelu a na její skutečnou výši jsem opravdu zvědavý. V době přípravy článku se skříň Fractal Design Meshify C Mini Dark TG ještě neprodávala, takže při odhadu její ceny jsem mohl vycházet z výrobcem doporučené koncové ceny MSRP ve výši 89,99 USD bez daně s přidané hodnoty. Po přepočtu dle aktuálního kurzu by se cena v tuzemských obchodech mohla pohybovat na částce okolo 2250 Kč včetně DPH, což je ale o stovku výše, než za co se nyní prodává větší model Meshify C. Mimochodem ten byl během svého uvedení na trh doporučován za totožnou MSRP cenu.

Logicky předpokládám, že v tuzemských obchodech by novinka neměla být nabízena za vyšší cenu, než její větší varianta. Proto jsem do hodnotící tabulky skříně Meshify C Mini Dark TG nakonec uvedl aktuální cenu většího modelu Meshify C ve výši přibližně 2150 Kč.

Pokud ovšem porovnám situaci na trhu v případě sesterských skříní Define C TG a Define Mini C TG, tak mezi nimi je aktuální cenový rozdíl ve výši cca 400 Kč. Proto doufám, že stejná logika bude použita i u Meshify C Mini Dark TG a její cena se nakonec bude pohybovat někde okolo částky 1800 Kč. Uvidíme tedy, jak to nakonec dopadne.

Pojďme si již krátce zhodnotit konstrukční vlastnosti skříně Fractal Design Meshify C Mini Dark TG. Opět mohu pronést obligátní konstatování, že zpracování její konstrukce je na špičkové úrovni. Všechny kovové části jsou dokonale opracovány a opatřeny kvalitním lakováním všech ploch bez viditelných vad. Použity jsou dostatečně tlusté plechy, takže konstrukce je pevná, nekroutí se. Všechny díly dobře lícují a nikde nic nevrže.

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak bylo řečeno v úvodu, model Meshify C Mini Dark TG je až na celkovou výšku prakticky identický s dříve testovaným modelem Meshify C, a proto bude logicky totožná většina jeho specifických vlastností. Nemá smysl opakovat výčet těchto vlastností, jež si můžete připomenout v recenzi předchozího většího modelu.

Skříň Fractal Design Meshify C Mini Dark TG je o 41 mm nižší, než model Meshify C. Ostatní rozměry jsou totožné. Kvůli tomu se musíme spokojit s osazením základní desky do velikosti mATX, ale na druhou stranu budeme mít k dispozici docela štědrý prostor mezi šasi a okraji desky.

Jelikož se jedná o skříň, konstruovanou pro vysoký průtok vzduchu interiérem, potěší, že zmenšení výšky modelu Meshify C Mini Dark TG mělo minimální dopad na možnosti osazení ventilátorů a radiátorů vodního chlazení.

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň
i Zdroj: PCTuning.cz

Do skříně lze v obou případech osadit totožný počet ventilátorů, konkrétně až 7 ks 120mm ventilátorů.

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň
i Zdroj: PCTuning.cz

Jediný rozdíl je u čelní stěny, kde místo 360mm radiátoru vodního chlazení se musíme spokojit s radiátorem do délky 280 mm. Ten můžeme osadit i společně se stropním 240mm radiátorem.

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň
i Zdroj: PCTuning.cz

Stejně jako v případě modelu Meshify C také pro menší model Meshify C Mini Dark TG budou největší konkurenti pocházet z vlastní stáje. Konkrétně mám na mysli modely Fractal Design Define C TG a Define Mini C TG. Tyto skříně jsou koncipovány spíše na potlačení hluku instalovaných komponent a nabízejí v tomto ohledu některé prvky navíc (odhlučňující materiál, záslepky nevyužitých pozic pro ventilátory). Jenže modely skříní Meshify C jsou koncipovány hlavně na vysoký průtok vzduchu, takže některá chybějící opatření pro omezení šíření hluku bychom jim neměli vyčítat. V tomto ohledu jsem nově přehodnotil položky, uvedené v tabulce kladných a záporných vlastností testované skříně.

S ohledem na množící se počty skříní s celoplošnými skleněnými bočnicemi musím ještě vyzdvihnout jednu vlastnost obou modelů Meshify C, a to dokonale zpracované těsnění mezery mezi sklem bočnice a šasi skříně. Po celém obvodu je mezera utěsněna nenápadnou černou pěnovou páskou, která vizuálně nijak nenarušuje celkový vzhled skříně. Zde by se měli ostatní výrobci inspirovat.

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG
KLADY +ZÁPORY -
Atraktivní a celkově luxusní vzhled Nesnadný způsob odejmutí přední mřížky
Kvalitní dílenské zpracování a lakování Skleněná bočnice mohla být o milimetr tlustší
Průhledná bočnice z temperovaného skla Kryt na tunelu nad košem s disky mohl být posuvný
Těsnění skleněné bočnice po celém obvodu  
Možnost osazení 280 a 240mm radiátoru najednou  
Maximální výška chladiče procesoru: 172 mm 
Maximální délka grafické karty: 315 (335) mm 
Dva standardně dodávané kvalitní 120mm ventilátory 
Prachové filtry na všech vstupních pozicích 
Spodní prachový filtr vyjímatelný směrem dopředu 
Decentně skryté LED kontrolky, které neruší 
Vysoký průtok chladícího vzduchu skříní 
Možnost organizace a ukrytí kabeláže 
Orientační cena vč. DPH 2150 Kč

Skříň Fractal Design Meshify C Mini Dark TG bude vhodná zejména pro vestavbu na chlazení náročné počítačové sestavy při požadavku na maximálně kompaktní řešení. Pro uživatele vodou chlazených komponent nabídne dostatek prostoru pro instalaci i dvou poměrně dlouhých radiátorů. Bude zajímavá zejména pro zákazníky, kteří si vystačí se základní deskou velikosti mATX. Pokud by pořizovací cena skříně podle výše popsané logiky ještě o několik stokorun klesla, určitě by k formátu mATX přetáhla i některé konzervativnější zákazníky, preferující větší formáty. Testovaná skříň nemá žádnou vážnější konstrukční chybu, takže si právem zaslouží ocenění zlatou medailí PCTuningu.

PCTuning Golden Award, březen 2018
i Zdroj: PCTuning.cz
PCTuning Golden Award, březen 2018

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG

za kvalitní mATX počítačovou skříň s pohledným designem a možností účinného chlazení.

Za zapůjčení skříně do testu děkujeme společnosti Fractal Design.

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň
i Zdroj: PCTuning.cz

Za zapůjčení napájecího zdroje, AIO chladiče procesoru a RGB ventilátorů do testovací sestavy děkujeme společnosti Cooler Master.

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – mATX skříň
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama