GeForce RTX 3060 Ti: Nejlepší karta, co jste dnes mohli koupit!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek GeForce RTX 3060 Ti: Nejlepší karta, co jste dnes mohli koupit!

GeForce RTX 3060 Ti: Nejlepší karta, co jste dnes mohli koupit! | Kapitola 23

Adam Vágner

Adam Vágner

1. 12. 2020 03:00 137

Seznam kapitol

1. Nvidia GeForce RTX 3060 Ti Founders Edition 2. Testovací sestava s Core i9-10900K 3. Aliens vs. Predator 4. Death Stranding (TAA, DLSS) 5. F1 2020 (TAA, DLSS) 6. Far Cry New Dawn 7. GTA V 8. Metro Exodus, bez ray tracingu 9. Metro Exodus, ray tracing, DLSS 10. The Division 2 11. The Witcher 3 12. World of Tanks
13. Chování boost v AvP 14. Chování boost v F1 2020 15. Boost v Metro Exodus 16. Boost ve World of Tanks 17. Spotřeba sestavy 18. Poměr výkon/watt, náklady na provoz 19. Otáčky ventilátorů, Hlučnost 20. Teplota GPU 21. Průměrný výkon 22. Cena, poměr cena/výkon 23. Závěrečné shrnutí

Nvidia uvádí GeForce RTX 3060 Ti, ořezanou variantu RTX 3070 s o něco nižším výkonem a ještě nižší cenou. Mezi kartami vyšší střední třídy a výkonnějšími tak nabízí nejlepší poměr cena/výkon. A ten titulek? Hlavně konstatování faktu, že karty za doporučenou cenu, za níž bylo možné dnes některé RTX 3060 Ti koupit, byly okamžitě pryč a u těch dražších to trvalo jen o chvíli déle.

Reklama

Závěr bude tentokrát o něco stručnější, ať nezdržuju vydání. RTX 3060 Ti je RTX 3070 v bledě zeleném, s o něco nižším výkonem a ještě lepší cenou. Karta od Nvidie nabízí průměrné a docela dobré provozní vlastnosti kombinované s extrémně výhodnou cenou a celkem atraktivním designem.

Výhodnost konkurujících produktů ať už ze stáje AMD, nebo ze stáje Nvidie, momentálně asi nemá smysl řešit, jedinou sehnatelnou konkurencí na trhu, na níž si nemusíte vystát frontu, jsou už v podstatě jen GeForce GTX 1660 Ti a Radeony RX 5600 XT,

Za normálních okolností bych teď asi řešil poměr cena/výkon proti Radeonům RX 5700 XT, ale to už také přestává mít smysl, protože ani ty už za normální ceny prakticky nekoupíte.

Výkon by měl být srovnatelný s RTX 2080 Super, kterou zatím bohužel nemám do srovnání přeměřenou. Je také zhruba o 11 % pomalejší než RTX 3070, ale při zaváděcí ceně o nějakých sedm tisíc levnější než RTX 3070 v cenících e-shopů.

Prodej má být zahájený zítra ve tři odpoledne. Obchody již mají karty zalistované, ale zatím je nemůžete objednat. Nvidia se dušuje, že i u nás je na uvedení připraveno víc karet než kdy dříve, takže jsem sám zvědavý, jestli vydrží aspoň pár hodin. Jestli s nákupem váháte, tak prostě kupujte, dokud jsou. Pokud se i tak po kartách za pár minut jenom zapráší, můžete dát krk na to, že za podobné ceny už je v dohledné době nepořídíte.

Co urvete vy, neurvou šmelináři. Rozmýšlet se můžete potom, do čtrnácti dní lze kartu objednanou přes e-shop vrátit (a jiní budou jen rádi, pokud to uděláte).

Doplnění: Ty dražší karty tentokrát vydržely na skladech o desítky minut déle než u minulých modelů. Bazary jsou opět plné, můžu vám jenom doporučit, abyste se nenechali nalákat, nebo se podobné chování stane standardem. Na cestě je další velká várka karet, která by měla dorazit v příštím týdnu a po ní by před Vánoci měla přijít ještě jedna větší.

Nvidia GeForce RTX 3060 Ti FE
KLADY
GeForce RTX 3060 Ti: Nejlepší karta, co jste dnes mohli koupit!
i Zdroj: PCTuning.cz
GeForce RTX 3060 Ti: Nejlepší karta, co jste dnes mohli koupit!
i Zdroj: PCTuning.cz
ZÁPORY
cena v zátěži jen průměrně hlučná
výrazný posun v poměru cena/výkon proti minulé generaci 8 GB paměti
bez zátěže pasivní chlazení  
chladič má rezervu  
šest výstupů  
Podpora DX12 Ultimate, DLSS, ray tracingu, Reflex a Broadband  
   
   
Orientační cena s DPH: 11 500 Kč

Za vynikající poměr cena/výkon při dobrých provozních vlastnostech udělujeme
GeForce RTX 3060 TI Founders Edition stříbrné ocenění.

GeForce RTX 3060 Ti: Nejlepší karta, co jste dnes mohli koupit!
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama