hercules-dj-console-aneb-dj-em-za-par-dni
PCTuning Článek

Hercules DJ Console aneb DJ-em za pár dní

Petr Válek
Petr Válek
16. 12. 2003 00:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Hardware, ovládání a zvuk 3. Software a závěr

Kdo by si nepřál být slavným. A proč ne třeba jako DJ, uznávaný a slavný. Představte si prosluněnou Ibizu, na pláži se vrtí do rytmu muziky, kterou hrajete spousta kočiček a Vy víte, že stačí jen... Vrátíme se však na zem, někde je třeba začít. Chce to však mít jisté vlastností od citu pro tu či onu muziku, dobrý hudební sluch a taky moře času a chuť trénovat dnes a denně. Začínající DJ si může na dnešním trhu vybrat ze široké palety mixážních pultů, gramofonů či mixovacích konsolí a CD přehrávačů. Pravověrní "pouštěčí" asi nedají na gramofony dopustit (i já...), přesto jsou k mání stroječky a přístroječky, se kterými se dá při troše snahy poměrně dobře kouzlit. Firma Hercules se pokusila využít mohutných archivů mp3 v našich PC a nabídnout nám specialitku, díky které si můžete zpříjemnit víkend na chatě s bandou kamarádů nebo večer v místním klubu.

Reklama
Reklama

Firmu Hercules není nutné nijak zvlášť představovat. Většina z nás ji zná jako výrobce kvalitních grafických karet, zvukových karet a reprosoustav pro PC. Výrobek, který jsem měl pár dní na testování, však v 3D aplikacích nevynikne (rozuměj graficky). Jedná se o, alespoň podle parametrů, velice slušnou zvukovou kartu, která je doplněna o plnohodnotný mixážní pult, se kterým je dokonce možné, díky otočným kolečkům, provádět podobná ne-li stejná kouzla jako na deskách gramofonů či mixovacích CD. Nechybí ani zvukové efekty, ovládací tlačítka a... joystick, který funguje jako myška a dokonce se mi s DJ konsolí podařilo hrát Need for Speed: Hot pursuit 2 :-) Ale začneme pěkně po pořádku.

Hercules DJ console

Po otevření docela veliké krabice se naskytne pohled na zabalenou DJ konsoli. Kromě ní v balení naleznete USB kabel pro propojení z PC, CD s bohatým programovým vybavením, manuál a pásek pro přenášení.

Kromě bohatého software zde najdete i slevový kupón na výrobky OTS Labs
Kromě bohatého software zde najdete i slevový kupón na výrobky OTS Labs


Zcela v bezpečí před nebezpečnými dopravci :-)

Vše doplňuje praktický kryt upevněný dospodu přístroje, který je možno přemístit nahoru na konsoli a zabránit tak zaprášení ovládacích prvků, pokud jej používáte jako čistou zvukovou kartu. V původní pozici je díky němu konzole mírně pozvednutá pod úhlem jak to bývá i u podobných přístrojů.


Zakrytá konsole

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning