PCTuning Článek

Herní headset Func HS-260: robustní, komfortní, funkční

Pavel Urbánek
Pavel Urbánek
13. 3. 2014 10:00 7 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Herní sluchátka Func HS-260: představení 2. Design a provedení 3. Ergonomie 4. Zvukové podání 5. Mikrofon 6. Závěr

Herní sluchátka Func HS-260 jsou dalším počinem obnovené značky. Na první pohled zajímavý produkt s vyšší cenou čelí tvrdé konkurenci zaběhlých značek a produktů. Poskytnou HS-260 nějaké pádné argumenty proč je pořídit? Jedná se o opravdová herní sluchátka? To jsou otázky, kterými se dnes budeme zabývat.

Reklama
Reklama

Recenze sluchátek už se na PC Tuningu nějaký čas neobjevily. A je to škoda, protože pro mnohé jsou právě sluchátka významnou součástí příslušenství jejich počítače. Platí to dvojnásob, pokud se bavíme o herních sluchátkách – ta stojí obvykle více než myš nebo klávesnice (ne že by ty neherní nemohly stát ještě mnohem víc), zaslouží si tedy také pozornost.

Hráč a zvuk, to je specifická symbióza, která se často i výrazně liší od běžného použití či audiofilského nadšení. To je reakce na otázku, nebo spíše připomínku, že je lepší vybírat sluchátka podle oněch na-sluchátka-se-specializujících webů a diskusních fór: neplatí to jednoznačně. Zajisté se dozvíte spousty a spousty kvalitních informací o opravdu dobrých a řádně drahých sluchátkách, ale stěží vám už někdo řekne, zda jsou dobré i na to herní nasazení - s tím vám pomůžeme my.

Jak tedy přistupovat k výběru sluchátek obecně? Co sledovat u herních variant? Jsou faktory, které patří mezi společné s audiofily a dalšími a jiné, které jsou například poměrně specifické pro využití u her. Priorita těchto faktorů se může také výrazně lišit. O čem se zde bavíme? Ergonomie, zvukové podání, možnosti komunikace, způsob připojení, možnost sbalení na cesty a další.

Dnes se budeme zabývat sluchátky od společnosti Func, která nedávno představila celou řadu produktů, tedy přesněji herního příslušenství. Některé jsme pro vás už otestovali (myš, klávesnice) a zatím šlo o celkem kvalitní produkty s elegantním designem. Budou sluchátka HS-260 pokračovat v tomto trendu?

Balení a představení

Sluchátka dostanete v pořádně velké krabici s bílým motivem a jen pár popisky. Dozvíte se z nich například, že sluchátka jsou vyladěná pro herní použití nebo že se jedná o uzavřený design.

Jakmile se začnete dobývat dovnitř, narazíte na samotná sluchátka, jejichž velikost opodstatňuje nadstandardní rozměr celého balení. V době, kdy pořádná komfortní sluchátka jsou spíše výjimečná nebo stojí několik tisíc, srdce nad takovým pohledem zaplesá.

Kromě samotných sluchátek hned uvidíte i odpojitelný mikrofon s hardwarovým vypínačem a čtyřpinovým (!) konektorem. Vše je uloženo v klasické vylisované plastové formě nicméně s již méně klasickým sametovým povrchem. Výsledek tak působí poměrně luxusně. Z hlediska balení a prvního dojmu bych se tedy nebál sluchátky někoho obdarovat.

V balení dále najdete odpojitelný 3 m dlouhý kabel a opět celkem velké překvapení - náhradní náušníky, respektive druhé náušníky z koženky. Zde jsem docela váhal nad tím materiálem, protože na stránkách výrobce je uvedena kůže. Nicméně po podrobnějším prozkoumání se jedná „pouze“ o opravdu povedenou napodobeninu kůže.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning