HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook
Článek HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook

HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook | Kapitola 12

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

4. 6. 2009 23:00 23

Seznam kapitol

1. HP MiniNote 2140 - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Před pár dny jsme se podívali na levný 12" notebook od Fujitsu Siemens, který je mířen jako konkurence pro netbooky. Do dnešního testu jsem proto zvolil zástupce z opačné strany barikády, tedy netbook. Do testu jsem vybral HP MiniNote 2140, jehož hlavními přednostmi jsou kovová šasi a velmi malé rozměry.

Reklama
Reklama

HP MiniNote 2140

HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook

Ještě než vyřknu verdikt si projděme vše, co jsme v dnešní recenzi zjistili. Asi největšími klady netbooků HP MiniNote je dílenské zpracování, materiály a s tím spojený design, takže HP MiniNote působí jako podstatně dražší a luxusnější produkt, než ve skutečnosti je. Zejména kovová šasi je v segmentu malých levných strojů něco výjimečného a také dílenské zpracování je na špičkové úrovni. Podobně kladně hodnotím klávesnici. I na té si dali v HP více než záležet a výsledkem je něco, na čem je radost psát. Dále jsem byl spokojen s displejem s LED podsvícením, i když se nejspíš najdete mnoho uživatelů, kterým bude vadit pouhých 576 pixelů na výšku.

V rozpacích jsem z 3článkové baterky. U běžného notebooku bych byl s výdrží necelý tři hodiny spokojen, ale u úsporného netbooku, navíc v nejvyšší výbavě? To si nejsem úplně jist... Dále si nejsem úplně jist s volbou Windows Vista. Tento systém je totiž stavěn na podstatně silnější stroje a s procesorem Intel Atom si systém úplně nerozumí. Osobně tedy doporučuji sáhnout po downgradu a Windows XP. Musím se také zmínit ještě o vyšší hlučnosti, a to i v klidu. Jak jsem však psal v článku, může být vyšší hlučnost způsobená právě nároky Windows Vista, které poměrně dost vytěžují procesor i v klidu. Nakonec jsem si nechal cenu. 12 500 korun včetně daně není za netbook málo a ve své kategorii patří 2140 v testované konfiguraci k těm nejdražším.

Shrnutí

HP MiniNote 2140 je po mnoha stránkách povedený netbook. Jeho nejsilnějšími stránkami, kde poráží všechny konkurenty, je luxusní kovové provedení a vynikající klávesnice. Dále vás potěší stylovým designem, LED podsvícením a několika dalšími detaily. Na druhou stranu jsou tu i slabší stránky jako je touchpad. Celkově ale mám z HP daleko více dobrých dojmů a rozhodně se jej nebojím doporučit, v kategorii netbooků patří k tomu nejlepšímu v nabídce.

Pokud teď jeho koupi zvažujete, vyhněte se mnou testované nejdražší konfiguraci a sáhněte například po konfiguraci NN358EA. Ta se totiž prodává za cenu těsně pod deset tisíc korun a změnou jsou jen Windows XP místo Vist a 1 GB operační paměti místo 2 GB (lze dokoupit samostatně za cca 500 Kč).

HP MiniNote 2140

Klady Zápory
+ kovová šasi - hlučný v klidu (Windows Vista) i zátěži
+ displej s LED podsvícením - vyšší cena
+ vynikající klávesnice - displej má jen 576 px na výšku
+ výborné dílenské zpracování - touchpad
+ chytré rozložení portů

Orientační cena včetně DPH: 12 500 Kč

Poděkování

Na úplný konec bych ještě rád poděkoval zastoupení společnosti hp, které do testu notebook zapůjčilo.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning