HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook

HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook | Kapitola 12

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

4. 6. 2009 23:00 23

Seznam kapitol

1. HP MiniNote 2140 - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Před pár dny jsme se podívali na levný 12" notebook od Fujitsu Siemens, který je mířen jako konkurence pro netbooky. Do dnešního testu jsem proto zvolil zástupce z opačné strany barikády, tedy netbook. Do testu jsem vybral HP MiniNote 2140, jehož hlavními přednostmi jsou kovová šasi a velmi malé rozměry.

Reklama

HP MiniNote 2140

HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook
i Zdroj: PCTuning.cz

Ještě než vyřknu verdikt si projděme vše, co jsme v dnešní recenzi zjistili. Asi největšími klady netbooků HP MiniNote je dílenské zpracování, materiály a s tím spojený design, takže HP MiniNote působí jako podstatně dražší a luxusnější produkt, než ve skutečnosti je. Zejména kovová šasi je v segmentu malých levných strojů něco výjimečného a také dílenské zpracování je na špičkové úrovni. Podobně kladně hodnotím klávesnici. I na té si dali v HP více než záležet a výsledkem je něco, na čem je radost psát. Dále jsem byl spokojen s displejem s LED podsvícením, i když se nejspíš najdete mnoho uživatelů, kterým bude vadit pouhých 576 pixelů na výšku.

V rozpacích jsem z 3článkové baterky. U běžného notebooku bych byl s výdrží necelý tři hodiny spokojen, ale u úsporného netbooku, navíc v nejvyšší výbavě? To si nejsem úplně jist... Dále si nejsem úplně jist s volbou Windows Vista. Tento systém je totiž stavěn na podstatně silnější stroje a s procesorem Intel Atom si systém úplně nerozumí. Osobně tedy doporučuji sáhnout po downgradu a Windows XP. Musím se také zmínit ještě o vyšší hlučnosti, a to i v klidu. Jak jsem však psal v článku, může být vyšší hlučnost způsobená právě nároky Windows Vista, které poměrně dost vytěžují procesor i v klidu. Nakonec jsem si nechal cenu. 12 500 korun včetně daně není za netbook málo a ve své kategorii patří 2140 v testované konfiguraci k těm nejdražším.

Shrnutí

HP MiniNote 2140 je po mnoha stránkách povedený netbook. Jeho nejsilnějšími stránkami, kde poráží všechny konkurenty, je luxusní kovové provedení a vynikající klávesnice. Dále vás potěší stylovým designem, LED podsvícením a několika dalšími detaily. Na druhou stranu jsou tu i slabší stránky jako je touchpad. Celkově ale mám z HP daleko více dobrých dojmů a rozhodně se jej nebojím doporučit, v kategorii netbooků patří k tomu nejlepšímu v nabídce.

Pokud teď jeho koupi zvažujete, vyhněte se mnou testované nejdražší konfiguraci a sáhněte například po konfiguraci NN358EA. Ta se totiž prodává za cenu těsně pod deset tisíc korun a změnou jsou jen Windows XP místo Vist a 1 GB operační paměti místo 2 GB (lze dokoupit samostatně za cca 500 Kč).

HP MiniNote 2140

Klady Zápory
+ kovová šasi - hlučný v klidu (Windows Vista) i zátěži
+ displej s LED podsvícením - vyšší cena
+ vynikající klávesnice - displej má jen 576 px na výšku
+ výborné dílenské zpracování - touchpad
+ chytré rozložení portů

Orientační cena včetně DPH: 12 500 Kč

Poděkování

Na úplný konec bych ještě rád poděkoval zastoupení společnosti hp, které do testu notebook zapůjčilo.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama