PCTuning Článek

HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
4. 6. 2009 21:00 23 Sdílej:

Seznam kapitol

1. HP MiniNote 2140 - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Před pár dny jsme se podívali na levný 12" notebook od Fujitsu Siemens, který je mířen jako konkurence pro netbooky. Do dnešního testu jsem proto zvolil zástupce z opačné strany barikády, tedy netbook. Do testu jsem vybral HP MiniNote 2140, jehož hlavními přednostmi jsou kovová šasi a velmi malé rozměry.

Reklama
Reklama

Baterie


-pro zvětšení klikněte-

S volbou akumulátoru mne výrobce zklamal. Za více jak 12 tisíc korun bych čekal netbook něco více než baterku s pouhými třemi články a kapacitou 28 Wh. Ono je sice pravda, že díky úsporným komponentám a LED displeji bude výdrž i tak poměrně slušná, ale přeci jen bych v příslušenství čekal alespoň 6článkovou baterku. S ní by totiž výdrž mohla snadno dosahovat šesti až sedmi hodin.

Zdroj

Také zdrojem jsem byl překvapen. V HP se totiž rozhodli k netbooku dávat hned 65W zdroj, který nemá tento MiniNote absolutně žádnou šanci využít. Jeho maximální spotřeba v zátěži byla okolo 30 Wattů, k čemuž by bohatě stačil 45W zdroj, který běžně dává Asus či Lenovo.

Klávesnice


-pro zvětšení klikněte-

Klávesnice je u netbooků HP vyhlášená a musím souhlasit. Výrobce se totiž rozhodl maximálně využít dostupný prostor a osadil klávesnici, za kterou by se nemusely stydět ani 13-14" notebooky. Klávesy jsou velké, ergonomicky tvarované a při psaní si vůbec nevšimnete, že právě pracujete na 10" prckovi. Také osazení klávesnice je ukázkové, klávesnice se vůbec neprohýbá ani při razantním stylu psaní. Jednoduše je radost na tomto stroji psát. Jedinou výtku bych mohl mít snad jen k maličkým šipkám, ale ty v nadšení ze zbytku klávesnice rádi HP odpustíte. Multimediální klávesy tentokrát nehledejte, nezbylo na ně místo.

Touchpad

Co se povedlo u klávesnice, to se nepovedlo u touchpadu. Tedy přesněji kvůli velké klávesnici na touchpad zbylo jen minimum místa. Kvůli tomu je touchpad na výšku doslova miniaturní a i přesto, že má displej na výšku jen 576 bodů, musíte neustále přehmatávat. Vše je navíc završeno tlačítky zboku touchpadu, na které už jinde nezbylo místo. Celkově je proto používání touchpadu opravdu, ale opravdu nepraktické a pokud nejste vyloženě ve finanční tísni, poohlédněte se raději po malé bezdrátové myšce.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning