PCTuning Článek

HP MiniNote 2140 - elegantní kovový netbook

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
4. 6. 2009 21:00 23 Sdílej:

Seznam kapitol

1. HP MiniNote 2140 - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Před pár dny jsme se podívali na levný 12" notebook od Fujitsu Siemens, který je mířen jako konkurence pro netbooky. Do dnešního testu jsem proto zvolil zástupce z opačné strany barikády, tedy netbook. Do testu jsem vybral HP MiniNote 2140, jehož hlavními přednostmi jsou kovová šasi a velmi malé rozměry.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


-pro zvětšení klikněte-

Na levém boku je analogový výstup na monitor, vývod chlazení, USB port a audio konektory.


-pro zvětšení klikněte-

Na pravé straně je ExpressCard slot s čtečkou paměťových karet, další USB port, gigabitový ethernet, konektor pro připojení zdroje a otvor pro zámek typu Kensington.


-pro zvětšení klikněte-

Zezadu není kvůli vyklápějícímu se displeji nic.


-pro zvětšení klikněte-

Také zepředu jsou jen táhla pro zapnutí notebooku a WiFi modulu.

Webová kamera

Integrovaná webová kamera mne tentokrát příliš nenadchla. Že má jen VGA rozlišení by ještě příliš nevadilo, ale obraz se neustále trhá a také odezva kamery je více než sekunda. Nakonec i kvalita fotek je dost špatná, což je vidět i z malých náhledů´, které si můžete v případě zájmu zvětšit.


-pro zvětšení klikněte-

Operační systém

K testu jsem si vybral nejvybavenější a nejdražší verzi netbooku od HP. Ta má jako jeden z mála netbooků jako přiložený operační systém Windows Vista Business. Byl jsem proto velmi zvědavý, jak si s ním malý stroj s jednojádrovým procesorem poradí. Již dříve jsem na tuto kombinaci příliš pozitivního nečetl, a ani já jsem příliš nadšen nezůstal. Stále totiž platí, že procesor je na Visty příliš slabý a nedokáže je rozhýbat dostatečně plynule. Doporučuji tedy využít možnosti downgradu a instalovat Windows XP, které dostanete přiložené na CD.

Příslušenství

Příslušenství patří spíše k těm chudším. Dostanete jen pár tenkých příruček, DVD s oběma operačními systémy, CD s ovladači a zkušební verzi Microsoft Office 2007.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning