HTC Vive Cosmos Elite: Návrat ke kořenům VR
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek HTC Vive Cosmos Elite: Návrat ke kořenům VR

HTC Vive Cosmos Elite: Návrat ke kořenům VR | Kapitola 3

Z. Obermaier

Z. Obermaier

6. 10. 2020 03:00 28

Seznam kapitol

1. HTC Vive Cosmos Elite 2. HTC Vive Cosmos Elite - Představení 3. Srovnání s Vive, Vive Pro, Cosmos a Index 4. Instalace HTC Vive Cosmos Elite
5. Kvalita obrazu a dojmy z hraní 6. Co si zahrát v roce 2020 7. Závěr

Původní verze HTC Vive Cosmos se moc nepovedla, velkou nevýhodou je horší tracking. Tento problém řeší vylepšená verze Elite, která je takovým mixem původního Vive a Cosmos. Kombinace starých a nových prvků sice řeší staré potíže, ale jiné přidělává. Jde celkově o posun k lepšímu a je vůbec co hrát?

Reklama

Srovnání s Vive, Vive Pro, Cosmos a Index

Původní Headset Vive
i Zdroj: PCTuning.cz
Původní Headset Vive

Headset Vive Pro
i Zdroj: PCTuning.cz
Headset Vive Pro

Headset Vive Cosmos
i Zdroj: PCTuning.cz
Headset Vive Cosmos

Headset Vive Cosmos Elite

Valve Index

Jelikož je HMD stejný jako u Cosmos, není co řešit, jen si zopakujeme komentář ke Cosmosu. Už na první pohled je vidět, že HTC se snažilo hlavně ušetřit. Cosmos Elite sice není tak chudý jako původní Vive, proti HMD sady Pro jde ale o viditelně úsporné řešení. Osobně mi Cosmos ani Cosmos Elite nesedí moc dobře na hlavě a mám výrazně raději Vive Pro. Ten sedí perfektně. Ergonomie šla stranou a vyklápění dopředu je spíš k vzteku než k užitku. To si ale každý musí zkusit sám.

Valve Index, HTC Vive Cosmos a s Oculus Rift S mají nejpokročilejší LCD displeje. Místo starších AMOLED s matricí Pentile je HMD vybaveno LCD s plnými RGB pixely. V reálu je ale rozdíl proti Vive Pro téměř nulový, což si ukážeme později. Rozlišení je také v podstatě stejné jako Vive Pro nebo Cosmos. Pro každé oko 1440 × 1600. Zde jediný Oculus Rift S mírně zaostává.

Frekvence LCD je stále 90 Hz, pozorovací úhly také nedoznaly změn. Hmotnost se proti Vive Pro snížila. Určitě vás zajímá, zdali je tracking Vive Cosmos Elite stejný jako u prvního Vive nebo Vive Pro i když je pouze přidaný. Není. Osobně jsem zaznamenal mírně horší tracking a častější problémy se zaměřením ovladačů. Proti Vive Pro je to znát. Také si na to stěžují i další recenzenti. Pro hraní her to ale stačí a sotva to postřehnete, pokud nemáte srovnání, tak vůbec. Daleko více mne ale zklamala jiná věc, více o ní v kapitole o hraní.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama