PCTuning Článek

Intel Core i7-980X - Šest jader pro extrémní nasazení

Z. Obermaier
Z. Obermaier
11. 3. 2010 02:00 63 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Intel Core i7-980X 3. Testovací systém 4. Přetaktování a teploty 5. Syntetické testy - Paměti
6. Syntetické testy - Benchmarky 7. Praktické testy 8. 64-bitové testy a spotřeba 9. Shrnutí výkonu 10. Zhodnocení a závěr ...

První zmínky o mnoho-jádrovém procesoru s jádrem Gulftown jsme zaznamenali už v roce 2006. První konkrétní informace o šesti-jádrovém CPU pak přišly loni na jaře. Po roce čekání je Intel u cíle, právě dnes uvádí na trh vskutku monstrózní procesor. Ten nabízí šest jader, funkci Hyper-Threading a 12MB L3 cache.

Reklama
Reklama

Při výběru testovacích aplikací jsem hlavně zohlednil ty programy, které odpovídají nejběžnějším scénářům používání počítače. Hlavně jsem kladl důraz na aplikace využívající více jádrové procesory. V dnešní době levných čtyřjader, není možné testovat v jednoduchých aplikacích ale preferovat multi-thread programy. Reálně jich na trhu sice není mnoho, budou ale přibývat a tento trend nelze ignorovat.

POZOR! S touto zastaralou metodikou otestujeme kvůli kontinuitě už pouze šestijádrové Phenomy II X6, pak celý proces omladíme a zaměříme se více na multi-thread aplikace, vynecháme některé staré testy a mnohé přidáme.

Rendering

Komprese, multimedia

Kancelářské aplikace

Ostatní testy

"Podporuje maximálně jen 8 jader CPU"

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning