Jak Apple omylem vyrobil ohebný telefon
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Jak Apple omylem vyrobil ohebný telefon

Jak Apple omylem vyrobil ohebný telefon | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

26. 9. 2014 03:00 52

Seznam kapitol

1. Ohni, a nerovnej! 2. Žiješ jenom jednou 3. U cihly by se vám to nestalo 4. Šampionát v ohýbání
5. Vyztužte to! 6. BendPhone vám vyměníme! 7. Apple and *gates

Apple se podařilo nedopatřením vyrobit první ohebný telefon. Problém je v tom, že ho ohnete jenom jednou – a pokud se ho pokusíte narovnat, může vám prasknout displej. A to je u telefonu za třicet tisíc vážně nefalšovaná katastrofa! Jak je možné, že se design iPhone 6 Plus vydal za hranice bezpečné konstrukce?

Reklama

Otázkou je, co teď bude Apple dělat, protože ohýbání zjevně problém je, a to nemalý. Nechce se mi nějak věřit, že by jejich konstruktéři nevěděli, co dělají a že by relativně snadná deformovatelnost přístroje pro ně byla překvapením. Myslím si, že problém je spíš v tom, že nejdřív navrhli menší iPhone 6 a ten větší byl vytvořen jako jeho prosté zvětšení – a design a poměry musely zůstat zachovány, přestože odolnost těla poklesla pod přijatelnou mez. Vezměte si, že k trvalé deformaci dojde hned vedle LiPol baterie, zhruba ve třetině její délky: A to je nejen nepříjemné, ohnutí baterie může být potenciálně také nebezpečné!

Pracovníci Apple se prozatím k ohnutým telefonům vyjádřili v tom smyslu, že ty, které byly ohnuté při běžném používání, budou normálně nahrazovat. To je u drahých přístrojů celkem logické, jenom bych nechtěl být na místě reklamačního technika, který bude rozhodovat o tom, zda ohnutí vzniklo přirozeně anebo nepřirozeně. Ten týpek, co zveřejnil video na YouTube a dosáhl 28 milionů shlédnutí, se výměny asi nedočká. Jak ale chcete posuzovat, zda se telefon ohnul náhodou anebo to zákazník udělal naschvál?

Podle Apple se zatím prý ozvalo jen devět postižených zákazníků, takže žádná katastrofa. Ale znáte to: Vyhlásíte do rozhlasu, že žáci nemají za mrazů olizovat zábradlí a už si můžete uchystat letlampu.

Přitom je jasné, že zvětšený iPhone 6 Plus je pro lidi, kteří ho opravdu plánují používat k práci, podstatně lepší alternativou, už jenom kvůli větší baterii, jenž mu dává podstatně větší výdrž. Telefon ale není tablet, lidi ho nenosí v pouzdru, ale po kapsách, v kufříku anebo v pouzdru na opasku. Takže Apple má zcela reálný problém, který bude muset vyřešit, protože vyměňovat ohnutý mobil za jiný, který lze také snadno ohnout, je vážně blbost. A hlavně: U nejdražšího mobilu, který hodláte prodávat za ceny srovnatelné s lepšími notebooky, by se vám tohle vážně stávat nemělo.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama