Jak Apple omylem vyrobil ohebný telefon
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Jak Apple omylem vyrobil ohebný telefon

Jak Apple omylem vyrobil ohebný telefon | Kapitola 3

Michal Rybka

Michal Rybka

26. 9. 2014 03:00 52

Seznam kapitol

1. Ohni, a nerovnej! 2. Žiješ jenom jednou 3. U cihly by se vám to nestalo 4. Šampionát v ohýbání
5. Vyztužte to! 6. BendPhone vám vyměníme! 7. Apple and *gates

Apple se podařilo nedopatřením vyrobit první ohebný telefon. Problém je v tom, že ho ohnete jenom jednou – a pokud se ho pokusíte narovnat, může vám prasknout displej. A to je u telefonu za třicet tisíc vážně nefalšovaná katastrofa! Jak je možné, že se design iPhone 6 Plus vydal za hranice bezpečné konstrukce?

Reklama

Nemá smysl si nalhávat, že se takové problémy týkají jen Apple. V dobách, kdy se poprvé objevily opravdu výkonné grafické karty, jste si mohli vybrat mezi modelem, který řval v zátěži jako vysavač anebo modelem, který jen hučel, ale po čase se upekl. Zajímavé bylo to, že jak procesory, tak i grafické čipy samotné často přežívaly, ale teplo od nich rozváděné nezřídka propeklo paměti v jejich okolí. A zkuste si vyměnit paměti na desce grafické karty!

V případě iPhone 6 Plus ovšem přišel ještě druhý katastrofický faktor, totiž neustálý trend zeštíhlování telefonů, což má spolu s jejich zvětšováním skutečně tragické následky. Tloušťka iPhone 6 Plus je všeho všudy 7,1 mm, což je vážně hodně málo. Lidé často vzpomínají na nezničitelné Nokie, ale je důležité si uvědomit, že část jejich odolnosti byla v jejich „špalíčkovém“ tvaru.

Jak Apple omylem vyrobil ohebný telefon
i Zdroj: PCTuning.cz

Když má něco tvar krabičky od zubní pasty, jde to zkrátka špatně ohnout, i kdyby to bylo jenom z plastu. Neustálé zeštíhlování nás nutně vede ke stavu, že zařízení budou muset být ohebná,  anebo pružná. Jen těžko si lze představit zařízení o ploše A4 a tloušťce několika milimetrů, které nebude navržené tak, aby snášelo ohýbání a deformaci.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama