Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu
i Zdroj: Pctuning
Hry Článek Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu

Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu

Michal Rybka

Michal Rybka

20. 3. 2015 03:00 33

Seznam kapitol

1. Stačí to pořádně vysvětlit 2. Hlavně když na to máte 3. Luxus je luxus 4. Zlato, platina, diamanty, třpitky...
5. Dá se to i elegantněji a funkčněji 6. anebo s monstrózní modernou 7. Dostupný luxus 8. Stejně by to někdo udělal – tak proč ne my

Víte, jak vznikl Archimédův zákon? Syrakuský panovník Hieron II. pojal podezření, že zlatník pančoval zlato v královské koruně stříbrem či mědí. Archimedes měl přijít na to, jak zjistit, zda je opravdu zhotovená z ryzího zlata. U Apple Watch podezření z pančování zlata nemáme, Apple se svým kompozitem snižujícím objem zlata zcela otevřeně chlubí.

Reklama

Historka o Archimédovi je dobře známá: Váha koruny sice seděla, neúspěšně ale přemýšlel, jak přesně změřit její objem. Při návštěvě lázní se ponořil pod hladinu, vytlačil vodu z vany, pak běhal nahý za povyku „Heuréka!“ po městě a způsobem vskutku hellénským tak tweetoval svůj objev. Pokud jde o zlatníka, dopadlo to s ním také dobře, za šizení zlata byl popraven.

Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu
i Zdroj: Pctuning


"" by Unknown - Historia N° 767 - Novembre 2010 - page 38.
Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons.

Pokud jde o Apple, nepochybně to s nimi dopadne taky dobře a fronty na zlaté hodinky obsahující snížené množství zlata budou o to delší. Kdo ví, kdyby měl zlatník Hierona II. lepší smysl pro marketing a například tvrdil, že zlatoměděná slitina má lepší mechanické vlastnosti a svými oranžovějšímí tóny podtrhuje barvu zlata, možná by se dočkal i pochvaly. U luxusních výrobků totiž nejde o to, jaké doopravdy jsou a jaké mají skutečné vlastnosti. Jde o to, jak je zákazníkovi popíšete.

Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu
i Zdroj: Pctuning

Luxusní zboží je hodně zvláštní věc. Pokud lidem vysvětlíte, že je něco luxusní a výjimečné, jsou schopni s neuvěřitelným zaujetím spořádat i neuvěřitelné nechutnosti, ať už jde o vydří čumáčky, mléko zmražené na -13 °K(*) fermentované (čili natrávené) houby anebo jídlo tak čerstvé, že se vám stále pokouší zdrhnout z talíře.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning