Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu

Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu

Michal Rybka

Michal Rybka

20. 3. 2015 03:00 33

Seznam kapitol

1. Stačí to pořádně vysvětlit 2. Hlavně když na to máte 3. Luxus je luxus 4. Zlato, platina, diamanty, třpitky...
5. Dá se to i elegantněji a funkčněji 6. anebo s monstrózní modernou 7. Dostupný luxus 8. Stejně by to někdo udělal – tak proč ne my

Víte, jak vznikl Archimédův zákon? Syrakuský panovník Hieron II. pojal podezření, že zlatník pančoval zlato v královské koruně stříbrem či mědí. Archimedes měl přijít na to, jak zjistit, zda je opravdu zhotovená z ryzího zlata. U Apple Watch podezření z pančování zlata nemáme, Apple se svým kompozitem snižujícím objem zlata zcela otevřeně chlubí.

Reklama

Historka o Archimédovi je dobře známá: Váha koruny sice seděla, neúspěšně ale přemýšlel, jak přesně změřit její objem. Při návštěvě lázní se ponořil pod hladinu, vytlačil vodu z vany, pak běhal nahý za povyku „Heuréka!“ po městě a způsobem vskutku hellénským tak tweetoval svůj objev. Pokud jde o zlatníka, dopadlo to s ním také dobře, za šizení zlata byl popraven.

Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu
i Zdroj: PCTuning.cz


"" by Unknown - Historia N° 767 - Novembre 2010 - page 38.
Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons.

Pokud jde o Apple, nepochybně to s nimi dopadne taky dobře a fronty na zlaté hodinky obsahující snížené množství zlata budou o to delší. Kdo ví, kdyby měl zlatník Hierona II. lepší smysl pro marketing a například tvrdil, že zlatoměděná slitina má lepší mechanické vlastnosti a svými oranžovějšímí tóny podtrhuje barvu zlata, možná by se dočkal i pochvaly. U luxusních výrobků totiž nejde o to, jaké doopravdy jsou a jaké mají skutečné vlastnosti. Jde o to, jak je zákazníkovi popíšete.

Jak výrobci elektroniky objevili tajemství luxusu
i Zdroj: PCTuning.cz

Luxusní zboží je hodně zvláštní věc. Pokud lidem vysvětlíte, že je něco luxusní a výjimečné, jsou schopni s neuvěřitelným zaujetím spořádat i neuvěřitelné nechutnosti, ať už jde o vydří čumáčky, mléko zmražené na -13 °K(*) fermentované (čili natrávené) houby anebo jídlo tak čerstvé, že se vám stále pokouší zdrhnout z talíře.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama