PCTuning Článek

Kingston HyperX Pulsefire Dart: bez drátů i při nabíjení

miroslav-jezek
Miroslav Ježek
9. 3. 2020 11:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod, balení, specifikace 2. Design, tlačítka, ergonomie 3. Senzor a software 4. Závěr

K nadpisu je třeba ještě přidat název HyperX ChargePlay Base – což je základna pro bezdrátové nabíjení. Pak už myšák do větru začíná dávat smysl. Už žádné otravné připojování kabelu pro nabití, stačí myš zahodit směrem k podložce, nechat jí nasosat trochu šťávy, ideálně přes noc, a druhý den se opět vrhnout do digitálního světa.

Reklama
Reklama

Design, tlačítka, ergonomie

Jak již bylo zmíněno, tvarem a designem se jedná o klasickou myš určenou do pravé ruky. Neznamená to, že je to špatně, moje ruka se uvelebila docela pohodlně.

Tlačítka jsou na dosah bez jakékoli prstové gymnastiky. Po dlouhé době je to taky myš, která má dvě hlavní tlačítka oddělená od zbytku hřbetu. Funkčně je to v podstatě jedno, ale mám radši, když jasně vidím, kde tlačítka mají své území a kde se ještě dají mačkat. Tuhost mačkadel je zcela v zažitých normách, stejně jako to, že nejtužší je na stisk kolečko. Použitými spínači je typ Omron s miliónovou výdrží.

Hřbet je klasicky hladký plast s logem HyperX, kterému samozřejmě nechybí RGB podsvícení. Nikoho ani neudiví dvě tlačítka na levé straně, užívaná primárně v prohlížeči, a zakrslý čudlík za kolečkem na změnu DPI.

Zajímavější jsou myší boky. Obvykle mají testované vehementy na bocích vrstvu hrubší gumy pro lepší grip. Ale zde je po obou stranách látková vycpávka s povrchem podobným perforaci, ale spíš je to jen klasické zdrsnění, aby pařát neklouzal. Zároveň jsou tyto bočnice lehounce vycpané, tudíž měkké, ale opravdu jen minimálně. Není to žádný relaxační palcový gauč.

Zepředu najdeme otvor na krmení ve tvaru USB-C. Na břiše myšáka se nachází místo pacek teflonové pojezdy, senzor Pixart PWM3389 a takzvaný onofátor, jinak řečeno vypínač. Jinak toho už na myši moc není k nalezení, tedy kromě nějakého toho podsvícení. To se omezuje na logo HyperX na zádech a na kolečko. Dart je tedy veskrze jednoduše tvarovaná a vybavená myš. Ovšem nic proti tomu, někdy je v jednoduchosti krása.

Nabíjecí základna je taktéž jednoduché parkoviště bez jakýchkoli výstupků, zákrut a designových vylomenin. Vzadu je konektor USB-C, vepředu logo a šmytec. Výhodou je nabíjení dvou zařízení zároveň. Třeba si můžete pořídit dvě myši Dart a jet na etapy pařanský maraton bez pauzy.

Bonusová nabíječka ChargePlay Base fungovala dle očekávání a žádný nedostatek jsem neobjevil. Jen pozor na to, že myš musí být trochu čumákem vepředu, jinak se nenabíjí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning