PCTuning Článek

Lenovo ThinkVison L2251x Wide – zelený profesionál

Jan Černý
Jan Černý
26. 4. 2010 01:00 12 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Představení a specifikace 2. Konstrukce, zpracování a ergonomie 3. Volitelné příslušenství 4. Možnosti softwaru a OSD menu 5. Jak testujeme LCD monitory 6. Barevné podání a interpolace obrazu
7. Pozorovací úhly a homogenita podsvícení 8. Jas, jeho regulace a vliv na spotřebu 9. Kontrastní poměr a jeho stabilita 10. Rychlost odezvy 11. Hodnocení naměřených výsledků a závěr

Loni na podzim vydalo Lenovo 22" LCD panel ze série Performance, který má pokročilé možnosti polohování a tříletou záruku. To by nebylo nic výjimečného, kdyby neměl rozlišení s poměrem stran 16:10, nižší spotřebu díky LED podsvícení, integrovanou 3Mpix kameru a USB HUB. Zda koupit takový monitor se můžete rozhodnout po dnešní recenzi.

Reklama
Reklama

Po dlouhé době k nám do redakce dorazil monitor určeným hlavně pro firemní použití. Konkrétně Lenovo ThinkVision L2251x Wide ze série Performance. Zde mají před lesklými materiály přednost matné, které usnadňují údržbu a velkou roli také hraje jednoduché ovládání a ergonomie. Panel tak můžete natočit do prakticky libovolné polohy. Být ekologickým je dnes snem každého výrobce, a není se co divit, že se u Lenova rozhodli použít při výrobě 65 % recyklovaných plastů. Tím samozřejmě ekologie nekončí. Díky pokročilejšímu návrhu a LED podsvícení má panel mnohem nižší spotřebu (při běžné práci okolo 18 W) a při odchodu uživatele z pracoviště se monitor vypne.

   

S testovaným monitorem jsem byl v zásadě spokojený – po dlouhé době jsem testoval panel, který nenabízel žádné rádoby cool a in výstřelky v podobě celolesklého provedení, ale výborné možnosti polohování jako moje Eizo. Troufám si říci, že se díky bohatému příslušenství se tento model a jeho deriváty zařadí mezi velmi žádané modely, a nebýt TN matice, byl by vhodný nástupce téměř dokonalého Lenova L220x. Pokud bych měl shrnout výraznější nevýhody, tak je to právě TN matice spojená s horším podáním barev a slabšími pozorovacími úhly(oproti IPS a P/M-VA). Někomu může vadit méně rozšířený DisplayPort namísto DVI, momentálně nefunkční software (neexistuje česká verze) a rozlišení 1680×1050 pixelů.

Cena panelu není oproti konkurenčím 22" modelům zrovna nízká – ty nejlevnější panely pořídíte z produkce BenQ již od 3 500 Kč. Málokdo pak slyší na argumenty ke koupi jako je bohatý výběr volitelného příslušenství, záruka a reprezentativní vzhled.

Zkalibrované ICC profily:

22" monitor Lenovo ThinkVison L2251x Wide

Klady Zápory
+ ergonomie polohování – Pivot, pohyb do stran, nastavitelná výška – odezva 20 ms nevhodná pro enthusiastické hráče
+ nízká spotřeba – pouze 6-bit TN displej s FRC (~dithering)
+ volitelné příslušenství – reproduktory a stojany – rozlišení pouze 1680 × 1050 pixelů
+ poměr stran 16:10 – DisplayPort (DVI by bylo vhodnější)
+ záruka 3 roky – vyšší cena
+ integrovaná 3Mpix webkamera a USB hub  

Doporučená koncová cena včetně DPH: 6 290 Kč (nejlevnější cena graf níže)

 


Graf ceny produktu Lenovo L2251x Wide poskytuje server Heureka.cz

Rád bych poděkoval společnosti Lenovo, která nám monitor poskytla do testu a těšíme se na další spolupráci.

Za zapůjčení digitálního osciloskopu M524 děkujeme společnosti ETC.

Za poskytnutí operačních zesilovačů Burr-Brown děkujeme společnosti Texas Instruments.

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning