PCTuning Článek

Logitech G19 - zahrajte si stylově

Filip Eckstein
Filip Eckstein
5. 5. 2009 22:00 21 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Ergonomie, design a klávesy 3. LCD Displej 4. Software 5. V praxi, hodnocení a závěr

Herní klávesnice s vlastním displejem nesoucí značku Logitech už mají svojí historii a nějakou tu dobu se prodávají. Ovšem poslední model své předchůdce zase překonává a hlavním tahákem bude tentokrát barevný displej se solidním rozlišením. Vyplatí se investovat nějakou tu korunu navíc?

Reklama
Reklama

Ano, právě nový "revoluční" multifunkční LCD displej by měl být tou největší chloubou nové vlajkové lodi společnosti Logitech - G19-ky. A v čem je vlastně natolik odlišný? Na rozdíl od minulých, jen několikařádkových černobílých (maximálně tak podsvícených jednobarevnou LED) verzí, pracuje tento skvost na slušných 320x240 pixelech, které v kombinaci s perfektní barevností a slušnou velikostí nás na první pohled přímo uchvátí. Umístěný je navíc na otočným kloubu, takže je možné si ho bez větších problémů pohodlně přizpůsobit našim potřebám.

A co všechno to vlastně umí?

  • Hodiny

  • Vytížení procesoru (i vícejádrových) a paměti RAM

  • Stopky

  • Přehrávač hudby

  • Indikátor doručené pošty

  • Čtečka RSS kanálů

  • Video přehrávač

  • Klient pro vyhledávání, streamování a přehrávaní videí z internetového serveru YouTube


Vyhledávání na YouTube


Hodiny - můžeme si vybrat hned z několika různých skinů


Vytížení procesoru (jednojádrový stroj)


Ukazatel vytížení procesoru na vícejádrovém stroji


Čtečka RSS kanálů


Stopky

A na závěr také trocha kritiky... Zprvu mě velmi zklamala nutnost přídavného napájení v podobě dalšího otravného adaptéru. Na druhou stranu takový displej nemá šanci pouhý jeden USB konektor uživit. Je pravda, že adaptér vůbec nemusíme ke klávesnici připojovat - ta bude fungovat naprosto bez problémů - nicméně na úkor displeje, který se zmůže tak maximálně na "černou barvu" (resp. se vypne).

Velmi mě vyděsilo také poměrně (alespoň na dotek) chatrné stříbrné otočné rameno nesoucí LCD. Nepřipadalo mi příliš bezpečné a při otáčení displeje jsem raději postupoval s co nejvyšší opatrností.

Videoukázka z praxe

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning