PCTuning Článek

Logitech G19 - zahrajte si stylově

Filip Eckstein
Filip Eckstein
6. 5. 2009 00:00 21 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Ergonomie, design a klávesy 3. LCD Displej 4. Software 5. V praxi, hodnocení a závěr

Herní klávesnice s vlastním displejem nesoucí značku Logitech už mají svojí historii a nějakou tu dobu se prodávají. Ovšem poslední model své předchůdce zase překonává a hlavním tahákem bude tentokrát barevný displej se solidním rozlišením. Vyplatí se investovat nějakou tu korunu navíc?

Reklama
Reklama

Software, který je nutné použít k bezchybnému provozu klávesnice se v praxi dělí na dvě části. Jednou z nich je Key Profiler. Ten slouží k naprogramování maker, podsvětlení a správě profilů. Poslání druhého z nich, LCD Manageru, jistě již vyplynulo z jeho názvu - tato aplikace se stará o LCD displej.

Key Profiler

V první řadě se ale zaměříme na Key Profiler. Ten, jak sami můžete vidět, slouží k definici maker a barevnosti podsvícení v jednotlivých módech. K makro klávesám můžeme přiřadit jak jen jednu klávesu, tak klidně i celý řetězec příkazů, kláves, prodlev aj.. Software mimo jiné dokáže sám vyhledat všechny kompatibilní herní tituly, které se nacházejí na pevném disku vašeho počítače - následně pak klávesám v herním režimu přiřadí ty správné příkazy.


Výčt všech dvanácti makro kláves - v default nastavení mají všechny přiřazeny klávesy F1 až F12.


Menu přiřazení


Nastavení a záznam maker

LCD Manager

Jak už jsem výše předeslal, LCD Manager slouží ke správě displeje. Můžeme zde nastavit všechny aplikace, se kterými chceme pracovat - jejich výčet jsem uvedl v minulé kapitole. Mimo jiných zde také provádíme sofistikované operace zásadně tovární nastavení displeje - například změny velikosti bufferu sloužícího k ukládání streamovaných dat z YouTube. Stejně tak můžeme upravovat jas nebo kontrast...


Základní nastavení


Výběr aplikací, jejich vlastností a nastavení


Globální nastavení


Aktualizace


Sofistikovaná konfigurace miniaplikace


Pro zručnější uživatele je tu připravený skriptovací nástroj posouvající možnosti klávesnice zase o další kousek výš

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning