Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce
Článek Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

16. 5. 2016 03:00 18

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Ergonomie 5. Ovládací prvky
6. Senzor 7. Software 8. Testování 9. Závěr

Doposud se tradovalo, že bezdrátové není herní a vice versa. Nyní přišel Logitech s tvrzením, že jejich nová bezdrátová G900 je nejen herní, ale dokonce nejlepší i mezi drátovou konkurencí. Odvážné tvrzení, které se opírá o špičkový senzor, velkou výdrž baterie a nízkou hmotnost. Kde je tedy háček? Máme co do činění s ultimátní myší?

Reklama
Reklama

Logitech ve své minulosti dělal myši, které byly z hlediska designu spíše konzervativní. G900 se trochu odlišuje, najdeme zde hned několik odvážnějších prvků. Na první pohled si totiž všimnete, že myš není jednolitá, ale je na ní předěl, který vymezuje část pro oporu dlaně a část s tlačítky a kolečkem. Tento „kontinentální zlom“ ale není na G900 jen tak pro nic za nic.

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Výrobce se rozhodl pro nasazení jiného mechanického návrhu dvojice hlavních tlačítek, než na jaký jsme zvyklí od konkurence nebo i předchozích modelů. Běžná praxe je totiž tlačítka vyrobit z pružného plastu, který za jeden konec upevníte ke kostře myši (nebo jsou tlačítka součástí celého krytu) a pohyb tlačítek je umožněn jen díky pružnosti použitého plastu. Logitech zde viděl nedostatek v nutnosti ohýbat plast při každém kliknutí a tlačítka umístil na osičky, respektive malé pantíky. Výsledek je minimalizovaný odpor, který v podstatě definují jen samotné spínače pod tlačítky. O výhodách a nevýhodách ale dále.

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

V prohlubni uprostřed myši se tyčí pomyslný ostrůvek z lesklého plastu kovového odstínu. Na něm jsou umístěna tři tlačítka a kolečko. Nesmíme opomenout ani tři stavové diody s RGB podsvícením, které indikují úroveň DPI, ale i stav nabití baterie. Lesklý povrch v této části není v přímém kontaktu s dlaní nebo prsty, ale jelikož klesá do prohlubně, tak se na něm sbírají nečistoty. Luxusní prvotní dojem tak může brzy být nahrazen odpudivostí – není totiž snadné vyčistit úzké mezery a je docela jasné, že po roce používání tam bude pořádně nastláno.

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Zadní část myši je vyrobena z jemně matného plastu, který je velice příjemný do ruky. Tento díl také plynule přechází do bočnic, za které myš držíte. V místech úchopu je plast stupňovaně rýhovaný, což by mohlo při upocených rukou pomoci s jistotou ovladatelnosti. Tam, kde už se myši nedotýkáte, dojde ke změně plastu z matného na hladký stříbrný (není ale lesklý). Je to změna proti jinak uniformně tmavě laděnému tělu myši.

Spodní část myši není plochá, jak jsme zvyklí od konkurence, ale od bočnic nejdříve dochází ke kónickému odklonu a následně k přechodu na plochou základnu. Tento (spodní bok) je vyroben z černého lesklého plastu, základna pak z matného. Otázkou je, co přináší tento konstrukční prvek. Zdá se, že kvůli zúžené základně není myš tak stabilní jako jiné typy ve stejné velikostní kategorii.

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Každopádně G900 působí velmi bytelným dojmem, všechny díly na sebe perfektně navazují, žádné vůle nejsou patrné. Přesto je myš nadstandardně lehká. S hmotností okolo 107 g by se poprala i s drátovou konkurencí, ale u bezdrátu je to v podstatě fenomenální úspěch. Baterie totiž něco váží, ale Logitechu se podařilo redukovat celkovou váhu na rozumné hodnoty drátové myši a navíc je celek dobře vyvážený!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning