Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce
Článek Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

16. 5. 2016 03:00 18

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Ergonomie 5. Ovládací prvky
6. Senzor 7. Software 8. Testování 9. Závěr

Doposud se tradovalo, že bezdrátové není herní a vice versa. Nyní přišel Logitech s tvrzením, že jejich nová bezdrátová G900 je nejen herní, ale dokonce nejlepší i mezi drátovou konkurencí. Odvážné tvrzení, které se opírá o špičkový senzor, velkou výdrž baterie a nízkou hmotnost. Kde je tedy háček? Máme co do činění s ultimátní myší?

Reklama
Reklama

Logitech, firma světově známá zejména pro svoje myši a klávesnice, představila novou vlajkovou loď na poli herních myší: G900 Chaos Spectrum. Podle výrobce jde o profesionální (bez)drátovou herní myš. Jdou vlastně věci jako bezdrátový a herní dohromady?

Během uvedení G900 probíhala mediální kampaň, která se snažila podkopat autoritu axiomu mnohých hráčů, že herní se nutně rovná drátový. Srovnání probíhala na všech rovinách, od rychlosti odezvy, přes výdrž až po hmotnost a vyváženost myši. A z videí to vypadalo opravdu dobře.

Nebyl tedy důvod nekývnout na možnost otestovat G900 Chaos Spectrum. U herní myši totiž nezáleží jen na technologiích, ale i na řadě dalších faktorů, zejména ergonomii, možnosti úchopů, kvalitě provedení atd. Logitech je ale ostřílený hráč na poli herních periferií a není tedy důvod očekávat nějaké zásadní omyly. Však se podívejme třeba na takovou G700(s), která v mnoha ohledech excelovala. Bohužel některé faktory bezdrátovosti se projevily například na hmotnosti, výdrži nebo i latenci. G900 slibuje posun kupředu ve všech těchto oblastech.

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Jakmile myš dorazila, tak skončila hned na stole a začalo se s testováním. Musím se přiznat, že do ruky padla jak ulitá a její chování bylo na první pohled bezproblémové. Tak jsem si řekl, možná nastala vhodná doba na výměnu současného SteelSeries Rivala za novou G900. Hledal jsem, kde ji koupit a byl jsem šokován.

Určitě nikdo u takové myši nečeká nízkou cenu, můj odhad byl někde kolem tří tisíc korun. No a ono je to víc – o dost. Na stránkách Logitechu je uvedena cena atakující hranici 5000 Kč, v obchodech se pohybuje od 4000 do 4500 Kč. To je masakr. V recenzi tedy budeme brát ohled na extrémní cenu a budeme hodnotit přísněji.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning