Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce
Článek Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

16. 5. 2016 03:00 18

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Ergonomie 5. Ovládací prvky
6. Senzor 7. Software 8. Testování 9. Závěr

Doposud se tradovalo, že bezdrátové není herní a vice versa. Nyní přišel Logitech s tvrzením, že jejich nová bezdrátová G900 je nejen herní, ale dokonce nejlepší i mezi drátovou konkurencí. Odvážné tvrzení, které se opírá o špičkový senzor, velkou výdrž baterie a nízkou hmotnost. Kde je tedy háček? Máme co do činění s ultimátní myší?

Reklama
Reklama

Logitech G900 je unikát, a to hned v několika ohledech. Jde o drátovou/bezdrátovou myš, která si z toho, že ji odpojíte, vůbec nic nedělá. Optický senzor PMW 3366 pracuje na baterky stejně tak dobře jako na drátě. Přitom jde o nejžádanější senzor mezi náruživými hráči a to zejména pro svoji přesnost snímání povrchu bez jakýchkoli artefaktů typu akcelerace a predikce. Maximální zrychlení i rychlost snímání jsou také jak z jiného světa, takže jde opravdu o top volbu mezi senzory.

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Provedení G900 je také na velmi vysoké úrovni, přesnost jednotlivých dílů i sesazení celku lehce překonává konkurenci, povrchová úprava je také špičková. Přidejme k tomu fakt, že myš se opravdu dobře drží a navíc je symetrická, takže i leváci si přijdou na své, a máme kandidáta na nejlepší myš. Pořád jsme ale nevyčerpali pozitiva této novinky. Eso v rukávu je totiž kombinace slušné výdrže na baterie – až 30 hodin bez podsvícení – a celkově nízké hmotnosti a dobrého vyvážení.

Zatím samá chvála, tak proč ještě váháme a rovnou neobjednáváme? No první a zřejmě pro většinu našinců i poslední překážkou bude absurdní cena překračující čtyři tisíce korun. Už jsme si zvykli platit nemalé sumy za herní periferie, ale zaplatit za myš to, co řada z nás dá za grafickou kartu nebo procesor? Logitech se svojí G900 prostě nemíří na masy, ale na absolutní nadšence.

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Co může někoho také omrzet u tak drahé myši je fakt, že nedostanete ani dokovací stanici ani možnost měnit baterie – akumulátor. To se může ukázat ja fatální chyba po třech, čtyřech letech intenzivního používání, kdy myš degraduje na drátovou kvůli umírajícímu akumulátoru. Potenciální nedostatek je také to, že je symetrická. To co je radost pro leváka, je zklamání pro praváka (ten se totiž o blaho leváka nestará a naopak sobecky chce co nejlepší ergonomii, která je symetrií kompromitována). Některým uživatelům se také nelíbila velká vůle hlavních tlačítek.

Logitech G900 je každopádně skvělá, sám bych si ji pořídil, kdyby nebyla tak drahá. Výše zmíněné nedostatky by se u myši za 1000 Kč ani nezmiňovaly, ale za pětinásobek očekáváme dokonalost, ke které G900 ještě kousek chybí.

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Graf ceny produktu Logitech G900 Chaos Spectrum Wired/Wireless Gaming Mouse poskytuje server Heureka.cz

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Za inovace na poli bezdrátových herních myší v kombinaci se špičkovým senzorem a kvalitním provedením udělujeme Logitech G900 Chaos Spectrum stříbrnou hvězdu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning