Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce
Článek Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

16. 5. 2016 03:00 18

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Ergonomie 5. Ovládací prvky
6. Senzor 7. Software 8. Testování 9. Závěr

Doposud se tradovalo, že bezdrátové není herní a vice versa. Nyní přišel Logitech s tvrzením, že jejich nová bezdrátová G900 je nejen herní, ale dokonce nejlepší i mezi drátovou konkurencí. Odvážné tvrzení, které se opírá o špičkový senzor, velkou výdrž baterie a nízkou hmotnost. Kde je tedy háček? Máme co do činění s ultimátní myší?

Reklama
Reklama

Logitech G900 mně padla do ruky jak ulitá, takže i praktické zkušenosti s ní jsou převážně pozitivní. Komfort a ergonomie jsou jedna věc, přesnost a výkonnost ale druhá. Testoval jsem ji proto na práci i na nějaké ty FPS hry. Většinou je potřeba si na nový kus hardwaru nebo periferii chvíli zvykat, což se projeví například četnějšími překlepy u klávesnice, nebo poklesem herních statistik u myši. G900 ale demonstrovala pravý opak. K/D stouplo během prvního dne o 30 procent. To samozřejmě nejde brát jako nějaké exaktní měření, protože svoji roli hraje spousta jiných faktorů, ale spíše to svědčí o tom, že ny myš si člověk zvykne celkem rychle. A to je určitě dobrá zpráva pro ty, kteří se obávají přechodu z drátové na bezdrátovou technologii (což byl můj případ).

Schopnost myši snímat povrchy byla nadprůměrná, látkové i pevné, matné i lesklé povrchy zvládala bez zaváhání. Nepodařilo se naměřit ani žádnou akceleraci, stejně tak predikce nebyla přítomná. Rychlost snímání je také zcela dostatečná, ani prudké pohyby nevedly k utržení kurzoru.

Logitech G900: Jaká je herní bezdrátová myš za čtyři tisíce

Dalším bodem je výdrž baterie. Ta je na herní zařízení opravdu vysoká, na jedno nabití mně vydržela přes 20 hodin (s LED podsvícením permanentně zapnutým). Když byste je deaktivovali, tak získáte navíc cca 20 až 30 % výdrže baterie.

Nabíjení je možné pouze skrze připojený kabel micro USB, což není žádné velké zlo, díky jeho pružnosti. Co ale jednoznačně postrádám, je možnost vyměnit akumulátor. Nejenže byste tak mohli mít jeden záložní pro případ nouze, ale také jak bude asi vypadat baterie po třech letech intenzivního používání? A myš za pět tisíc by měla přežít mnohem víc.

Jedním z minusů by mohl být i fakt, že boční tlačítka drží na magnetech. Podařilo se mi jedno z nich totiž (na chvíli) ztratit poté, co při přenášení v tašce něco zachytilo konec tlačítka a odtrhlo ho. Magnetická síla, která jej drží, není příliš vysoká. Přitom by stačilo mít tlačítka napevno – kdo by je stejně nahrazoval stejně tvarovaným kusem plastu?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning