Malé domácí síťování: Nedrhne to někde? A nevystavuju se moc?
i Zdroj: PCTuning.cz
Internet Článek Malé domácí síťování: Nedrhne to někde? A nevystavuju se moc?

Malé domácí síťování: Nedrhne to někde? A nevystavuju se moc? | Kapitola 11

Petr Šaroun

Petr Šaroun

19. 3. 2018 03:00 43

Seznam kapitol

1. Malé domácí síťování 2. Ovladače nepodceňujte 3. Komu patří MAC Adresa 4. MAC Adresy a tabulka ARP: s kým komunikujeme 5. Základní diagnostika, ping, tracert 6. Ladíme ping pro hry
7. Směrování 8. DNS 9. Firewall, porty 10. IPv6: jak neukazovat, co nemá být vidět 11. Závěr

V posledním článku věnovanému základům problematiky malých domácích sítí si probereme základní nástroje pro práci se sítí. Otestujeme naše připojení, podíváme se, jak prověřit, zda nemáte ve hrách zbytečně špatnou odezvu sítě a jestli ji nemůžete zrychlit, nakousneme i IPv6 a seznámíme se s řadou důležitých vychytávek.

Reklama

Závěr

V prvním díle jsem zmínil, že některé programy komunikovat po internetu potřebují a jiné ne. Že programy, které komunikovat potřebují, si otvírají porty pro komunikaci a ty, které nikam nic posílat nemají, si žádný port otvírat nemusí. Tenkrát jsem zmínil program kalkulačka (calc), u kterého neočekávám, že by něco někam posílal.

Ostatně, proč by kalkulačka měla cokoliv někam posílat? Když v tom programu bude chyba, opraví ho přes Windows Update, žádné aktualizace jako má VLC tu nemají smysl.

A teď zpátky do reality...

Pravidla Windows firewallu pro program Kalkulačka
i Zdroj: PCTuning.cz
Pravidla Windows firewallu pro program Kalkulačka

Když se podíváte na pravidla firewallu zjistíte, že ven může lézt kde co. Často mnohem víc věcí, než by vám bylo milé. Bez rozumného firewallu prostě nemáte šanci udělat pořádek. Jak se vám program jednou nastěhuje do počítače, může páchat cokoliv se mu zamane.

A to máte fuk, proč se trápit, když evoluce vynalezla Japonce a Japonci vynalezli ty jejich zvláštní televizní pořady...

Na závěr ještě připomenu, čemu jsme se věnovali předchozích článcích:

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama