Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří | Kapitola 2

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

10. 2. 2011 02:00 18

Seznam kapitol

1. Úvod do ArcTouch 2. Softwarový gigant a hardware? 3. Technologie BlueTrack 4. Specifikace a obsah balení
5. Obratlovec pod lupou 6. Ale co funkčnost? 7. Hurá do práce... 8. Sakum pikum – doporučuji!

Dnes, kdy se každá druhá myš připojuje k počítači bezdrátově a to ještě za pomoci nano přijímače, chce už kabely málokdo. To samé s obřím USB přijímačem. Jak ale zákazníka oslovit ještě něčím novým? Něčím, co ho zaujme hned na první pohled a přitom bude praktické při běžném používání? S jedním takovým nápadem přišel Microsoft a my se dnes podíváme, jestli se mu to povedlo...

Reklama

Kdysi možná ještě existovali lidé, kteří se pozastavovali nad zjištěním, že se softwarový gigant zajímá o hardware. Už je to ale tolik let, kdy Microsoft přišel s první periferií, že dnes je tato značka právě v segmentu myší a klávesnic v podstatě špičkou. I díky tomu je Microsoft svým zákazníkům schopen nabídnout nejenom poměrně široký sortiment hardware, ale hlavně i nové technologie. A právě dnes testovaný kousek je zářným příkladem.

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří
i Zdroj: PCTuning.cz

Tato společnost vznikla již v roce 1975 a to díky Billu Gatesovi a Paulu Allenovi, tato jména nejsou podle mého názoru nikomu neznámá. A jelikož my se dnes budeme zabývat spíše „microsoftím“ hardware, bude asi všechny zajímat, kdy že tato společnost začala produkovat i pevné součásti počítače. Bylo to v roce 1982, tedy již před 29lety, kdy byla světu představena první myš tohoto výrobce. Ta by se dala nazvat revoluční, protože měla v podstatě vše, co dnešní myši – tedy dvě tlačítka, která jsou pro uživatele Windows tím hlavním.

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří
i Zdroj: PCTuning.cz

První myška společnosti Microsoft z roku 1982

Klíčový pro Microsoft byl rok 1999, kdy přišel na trh s první optickou myší. A byly to právě produkty Microsoftu, které se výborně prodávaly a nabízely vysokou kvalitu za rozumnou cenu. Dokonce jsem sám zjistil, že v práci používám jeden z nejoblíbenějších modelů od MS, a to Wheel Mouse Optical (bílá drátová myška) a jsem na ní zvyklý a asi bych neměnil. Po pracovním stole už běhá nějakých 6 let a funguje naprosto bez problémů.

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří
i Zdroj: PCTuning.cz

Wheel Mouse Optical - jedna z nejúspěšnějších myší od Microsoftu

V roce 2005 pak Microsoft přišel s novými hlodavci s inovovaným senzorem, který byl již založen na laserové technologii, která do dnešní doby více méně kraluje. Laserové senzory používá většina ostatních výrobců v čele s firmou Logitech, který je jakýsi nejmenovaný král počítačových periferií. A právě jako odpověď na laserový senzor vyvinul Microsoft tzv. BlueTrack, jenž firemní marketing označil za něco revolučního. Jestli tomu tak opravdu je, prozradí následující text.

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří
i Zdroj: PCTuning.cz

SideWinder X8 je v podstatě nejvyšším modelem MS myší s BlueTrack technologií

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama