PCTuning Článek

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
10. 2. 2011 02:00 18 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod do ArcTouch 2. Softwarový gigant a hardware? 3. Technologie BlueTrack 4. Specifikace a obsah balení
5. Obratlovec pod lupou 6. Ale co funkčnost? 7. Hurá do práce... 8. Sakum pikum – doporučuji!

Dnes, kdy se každá druhá myš připojuje k počítači bezdrátově a to ještě za pomoci nano přijímače, chce už kabely málokdo. To samé s obřím USB přijímačem. Jak ale zákazníka oslovit ještě něčím novým? Něčím, co ho zaujme hned na první pohled a přitom bude praktické při běžném používání? S jedním takovým nápadem přišel Microsoft a my se dnes podíváme, jestli se mu to povedlo...

Reklama
Reklama

Kdysi možná ještě existovali lidé, kteří se pozastavovali nad zjištěním, že se softwarový gigant zajímá o hardware. Už je to ale tolik let, kdy Microsoft přišel s první periferií, že dnes je tato značka právě v segmentu myší a klávesnic v podstatě špičkou. I díky tomu je Microsoft svým zákazníkům schopen nabídnout nejenom poměrně široký sortiment hardware, ale hlavně i nové technologie. A právě dnes testovaný kousek je zářným příkladem.

Tato společnost vznikla již v roce 1975 a to díky Billu Gatesovi a Paulu Allenovi, tato jména nejsou podle mého názoru nikomu neznámá. A jelikož my se dnes budeme zabývat spíše „microsoftím“ hardware, bude asi všechny zajímat, kdy že tato společnost začala produkovat i pevné součásti počítače. Bylo to v roce 1982, tedy již před 29lety, kdy byla světu představena první myš tohoto výrobce. Ta by se dala nazvat revoluční, protože měla v podstatě vše, co dnešní myši – tedy dvě tlačítka, která jsou pro uživatele Windows tím hlavním.

První myška společnosti Microsoft z roku 1982

Klíčový pro Microsoft byl rok 1999, kdy přišel na trh s první optickou myší. A byly to právě produkty Microsoftu, které se výborně prodávaly a nabízely vysokou kvalitu za rozumnou cenu. Dokonce jsem sám zjistil, že v práci používám jeden z nejoblíbenějších modelů od MS, a to Wheel Mouse Optical (bílá drátová myška) a jsem na ní zvyklý a asi bych neměnil. Po pracovním stole už běhá nějakých 6 let a funguje naprosto bez problémů.

Wheel Mouse Optical - jedna z nejúspěšnějších myší od Microsoftu

V roce 2005 pak Microsoft přišel s novými hlodavci s inovovaným senzorem, který byl již založen na laserové technologii, která do dnešní doby více méně kraluje. Laserové senzory používá většina ostatních výrobců v čele s firmou Logitech, který je jakýsi nejmenovaný král počítačových periferií. A právě jako odpověď na laserový senzor vyvinul Microsoft tzv. BlueTrack, jenž firemní marketing označil za něco revolučního. Jestli tomu tak opravdu je, prozradí následující text.

SideWinder X8 je v podstatě nejvyšším modelem MS myší s BlueTrack technologií

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning