PCTuning Článek

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
10. 2. 2011 02:00 18 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod do ArcTouch 2. Softwarový gigant a hardware? 3. Technologie BlueTrack 4. Specifikace a obsah balení
5. Obratlovec pod lupou 6. Ale co funkčnost? 7. Hurá do práce... 8. Sakum pikum – doporučuji!

Dnes, kdy se každá druhá myš připojuje k počítači bezdrátově a to ještě za pomoci nano přijímače, chce už kabely málokdo. To samé s obřím USB přijímačem. Jak ale zákazníka oslovit ještě něčím novým? Něčím, co ho zaujme hned na první pohled a přitom bude praktické při běžném používání? S jedním takovým nápadem přišel Microsoft a my se dnes podíváme, jestli se mu to povedlo...

Reklama
Reklama

Jistě vás napadlo, jak je možné příjemně používat 14 mm tlustou myš. A ono je to naprosto jednoduché. Do těla myši byl totiž integrován kloubový mechanismus, který dovoluje zalomení myši, díky čemuž máme najednou před sebou myš v podstatě standardních rozměrů. O konstrukci si ale popovídáme za chvíli, teď se podíváme na balení a nesmí chybět ani specifikace:

Balení je kartonové, nicméně rozhodně není až tak obyčejné. Mimo potisků s informace jde navíc horní víko odklopit a naskytne se vám přes průhlednou folii náhled na myš uvnitř balení.

Poté už stačí jen proříznout ochranou samolepku na boku obalu a myšku vysunout ven. Samotná myš je uložena v pěnovém pouzdře a po jejím vyjmutí se teprve naskytne pohled na přibalené příslušenství. I když ono ho vlastně moc není. Součástí balení je totiž jen nano přijímač do USB a dvojice baterií velikosti AAA, které se budou starat o napájení.

Ty samozřejmě nejsou nabíjecí a udávána výdrž je až 1 rok, ale samozřejmě záleží na intenzitě používání. Dále v balení najdete už jen tištěný návod v několika jazycích. Jestli čekáte třeba instalační CD, tak čekáte marně, protože v balení žádné není. Právě ve chvíli, kdy jsem všechny součásti vyndal z krabičky, jsem pochopil, proč může být tak malá, respektive stále ještě naddimenzovaná.

Balení je tedy poměrně pěkně vyvedeno a navíc nezabírá zbytečně moc místa. Co jsem ale tak trošku v příslušenství čekal, ale bohužel nenašel, je nějaké pouzdro pro přenášení myši, jako nabízí např. Logitech Anywhere MX. Jelikož se totiž jedná o myš konstruovanou především pro přenášení a pro použití s notebookem, myslím si, že by nějaké ochranné pouzdro bylo na místě. Ano, povrch myši je z části pogumovaný, ale i přesto je možné povrch poškrábat a jednoduché kožené nebo alespoň látkové pouzdro by tomu efektivně zabránilo.

V příslušenství jsou jen baterie a přijímač, nic víc není třeba

Mluvili jsme také o nano příjímači, který je součástí balení. Dneska už by člověk asi nečekal nic jiného, hlavně u myši, která je opravdu určena pro notebooky. Přijímač tedy můžete klidně mít zasunutý v USB portu pořád. Škoda snad jen toho, že např. ve srovnání s Logitech Unifying přijímačem je tento asi o milimetr delší a naopak hubenější, takže při používání jsem měl trošku problémy s jeho zadrháváním při ukládání notebooku do brašny nebo pouzdra. To je ale tak malý detail, že rozhodně nemůže mít vliv na to, zdali si ArcTouch koupit či nikoliv.

Porovnání Microsoft nano přijímače s Logitech Unifying

A tím bych asi ukončil informace o balení, specifikaci jsme si také ukázali, takže konečně můžeme přejít k samotné myšce, která jistě všechny zajímá nejvíce.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning