Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří
PCTuning Článek

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

10. 2. 2011 02:00 18

Seznam kapitol

1. Úvod do ArcTouch 2. Softwarový gigant a hardware? 3. Technologie BlueTrack 4. Specifikace a obsah balení
5. Obratlovec pod lupou 6. Ale co funkčnost? 7. Hurá do práce... 8. Sakum pikum – doporučuji!

Dnes, kdy se každá druhá myš připojuje k počítači bezdrátově a to ještě za pomoci nano přijímače, chce už kabely málokdo. To samé s obřím USB přijímačem. Jak ale zákazníka oslovit ještě něčím novým? Něčím, co ho zaujme hned na první pohled a přitom bude praktické při běžném používání? S jedním takovým nápadem přišel Microsoft a my se dnes podíváme, jestli se mu to povedlo...

Reklama
Reklama
Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

ArcTouch Mouse je první myš, která využívá "páteř" pro vytvarování 

Před lety, kdy nastal boom notebooků díky rapidnímu snížení jejich ceny, se mnoho výrobců periferií zamyslelo nad tím, jak i mobilním zákazníkům nabídnout zajímavé řešení ovládacích zařízení. Dlouhodobé používání touchpadu není rozhodně tak komfortní, jako za pomoci myši. Kdo by ale chtěl stále tahat velkého hlodavce, navíc ještě s dlouhým kabelem? Ano, sice už existovaly bezdrátové optické myši, ale jejich technologie nebyla tou nejvhodnější pro mobilní použití. Většinou totiž měly přijímače větší rozměry a navíc tu byl problém s napájením, jelikož tehdejší snímače prostě moc žraly. A uživatel pořád dokola měnil baterie.

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Genius Traveler - drobeček s kabelem

Poté přišly na řadu pokusy např. Geniusu, který představil drátovou myšku miniaturních rozměrů s navíjecím kabelem. Nějaký pokrok to byl, ale kdo tuhle myš vyzkoušel, tak věděl, že to také není ideál na dlouhodobější práci. A obdobné pokusy v podstatě navazovaly až do doby, než se u bezdrátových typů objevil přenos za pomoci Bluetooth. Navíc se souběžně s tím vyvíjely snímače, takže už i spotřeba byla rozumnější a přijímače se zmenšily do podoby dnešních flash disků, anebo jste prostě využívali integrovaný BT v notebooku.

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Kdo by chtěl mít v notebooku takto velký přijímač?

Bezdrátové myšky už tedy využívají miniaturní přijímače, dokáží na jedno nabití baterií fungovat třeba půl roku a mohou mít příjemně malé rozměry. Všichni jsou spokojení, ale výrobci najednou nemají čím nalákat. Právě proto šel Microsoft trošku jinou cestou, aby přeci jen přesvědčil nějaké další zákazníky pro koupi jeho produktů. A vznikla první verze tzv. umělecké myši od Microsoftu, která je označovaná jako ArcMouse. 

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Microsoft ArcMouse - první pokus o "něco nového".

První model šel cestou skládání. Když jste myš potřebovali přenášet, prostě jste ji v půlce zlomili a z poměrně velké myši byla jen kulička. Ale ani toto řešení není pro mobilitu příliš efektivní, jelikož takovou kuličku nebudete chtít tahat v kapse a v brašně bude nejspíše stále ještě překážet. Dnes to už Microsoft konečně dotáhl k dokonalosti. Uvedl na trh druhou generaci svojí skládací myši, kterou nazval ArcTouch Mouse (volně přeloženo jako „dotek umění“).

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Té už v podstatě po stránce mobility nelze nic vytknout – nebo myslíte, že plochá destička o maximální tloušťce 14 mm (a to ne po celé ploše) vám bude v brašně překážet? A co potom to pohodlí, když můžete myš jen tak zasunout do kapsy a v podstatě máte pocit, že tam máte mobilní telefon. To potvrzuje i váha 90 g bez baterií, která rozhodně nebude žádnou zátěží.

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning