PCTuning Článek

Microsoft ArcTouch - první myš s opravdovou páteří

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
10. 2. 2011 02:00 18 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod do ArcTouch 2. Softwarový gigant a hardware? 3. Technologie BlueTrack 4. Specifikace a obsah balení
5. Obratlovec pod lupou 6. Ale co funkčnost? 7. Hurá do práce... 8. Sakum pikum – doporučuji!

Dnes, kdy se každá druhá myš připojuje k počítači bezdrátově a to ještě za pomoci nano přijímače, chce už kabely málokdo. To samé s obřím USB přijímačem. Jak ale zákazníka oslovit ještě něčím novým? Něčím, co ho zaujme hned na první pohled a přitom bude praktické při běžném používání? S jedním takovým nápadem přišel Microsoft a my se dnes podíváme, jestli se mu to povedlo...

Reklama
Reklama

A dostáváme se na samotný konec. Co mohu o ArcTouch říci? Microsoft měl nápad, jak trochu oživit nudný trh počítačových myší už s modelem ArcMouse. Ten byl ale opravdu spíše uměleckým dílem, než ergonomicky něčím novým. Nový model ArcTouch nabízí oboje, nejenom skvělou mobilitu díky malé tloušťce, ale také eleganci a luxusní provedení.

Za tuhle myšku zaplatíte něco kolem 1 200 Kč, dá se ale předpokládat, že cena časem půjde o něco dolů. Vždyť ArchMouse začínala podobně a dnes jí v různých barevných kombinacích koupíte už pod 750 Kč. Osobně mi připadá, že ani cena přes tisíc korun není nijak špatná. Dostanete opravdu originálního hlodavce, který nejenom dobře vypadá, ale především dobře funguje.

Co se týče samotného senzoru nazvaného BlueTrack, asi bych ho nepovažoval za nějak revoluční. Funguje dobře, ale v tomto konkrétním případě je jeho výhodou hlavně nízká spotřeba, která dovoluje dosahovat dlouhé výdrže baterie. Přesnost práce je vhodná spíše na práci, než na nějakou složitější grafiku nebo hraní her.

Já celkově v této myši vidím hlavně perfektní mobilitu a designový prvek, který bude ladit s luxusním notebookem. Pokud přidáte např. ještě ArcKeyboard, tak se bude jistě jednat o zajímavou kombinaci třeba do kanceláře. Klávesnici necháte na stole a myšku jednoduše zalomíte a strčíte do kapsy.

Tím bych asi tuto recenzi zakončil. Pokud si ArcTouch koupíte, litovat nebudete, parády a překvapených pohledů u přátel nadělá opravdu hodně. Po funkční stránce je to také použitelný výrobek a cena odpovídá jak kvalitě zpracování, tak exkluzivitě. Já tedy určitě doporučuji.

Graf ceny produktu Microsoft Arc Touch Mouse poskytuje server Heureka.cz

Za zapůjčení myši k testu děkujeme společnosti Alfa Computer, a.s.

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning