PCTuning Článek

MSI Big Bang XPower II – high end pro nejnáročnější hráče

Z. Obermaier
Z. Obermaier
9. 2. 2012 00:00 21 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Návrat na výsluní 2. Testovací sestava 3. Představení desky 4. Vlastnosti desky 5. Specifikace a software 6. Bližší pohled 7. Detaily desky, čipy
8. Napájení desky (popis) 9. Napájení desky (praxe) 10. BIOS 11. Přetaktování 12. Měření aplikačního výkonu a spotřeba 13. Srovnání s high-end modely konkurence 14. Zhodnocení

Otestovali jsme pro vás už šest základních desek s čipsetem X79 Express. Některé byly skvělé, další průměrné, žádna ale vyloženě špatná. High-end má zkrátka vyváženou kvalitu napříč výrobci. V dnešní recenzi si představíme další špičku, nejvyšší model od MSI. Co vše hráčům nabídne druhá nejdražší deska pro Sandy Bridge-E?

Reklama
Reklama

Už mnoho let se u testů základních desek setkáváme s malými rozdíly ve výkonu. Od doby, co jsou všechny důležité komponenty v procesoru, bývají rozdíly opravdu minimální. Pokud jsou, jde o nějaký problém v BIOSu, jenž výrobce časem určitě opraví nebo už opravil. Největší problémy bývají s paměťmi a jejich kompatibilitou. Výsledky bývají tedy stejné nebo hodně podobné. Každá deska je ale jiná a nastavuje „Auto“ jinak, například někde může být agresivnější časování pamětí, jinde zase krapet vyšší základní takt BCLK. To vše se projeví na výsledku, v praxi ale minimálně.

Jak jsem očekával, stalo se. Výsledky měření výkonu všech desek jsou totožné. Některé desky (MSI) krapet zaostávají v některých testech (paměti), někde byly naopak lepší. Průměrně se rozdíl vešel do jednoho procenta, což můžeme s klidem považovat za chybu měření. Zajímavá je ale spotřeba. Jsou úspornější a náročnější desky, tento údaj si dobře ohlídejte, pokud vám na něm u vaší budoucí desky záleží.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning