MSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafy | Kapitola 26
Seznam kapitol
Otestovali jsme novou GeForce GTX 1050 Ti – a rovnou jeden z nejštědřeji navržených modelů – GTX 1050 Ti v provedení Gaming X od MSI. Jako obvykle se můžete těšit na výkonný a zároveň extrémně tichý chladič a pro Pascal typicky přívětivou spotřebu a poměr výkon/watt.
Boost v Aliens vs. Predator
Přepracované jsou i grafy průběhu provozních vlastností. V grafech najdete navíc dva úseky vyznačené oranžovou a modrou barvou. Ty vyznačují úsek, z nějž se počítá průměrná hodnota, kterou najdete v grafech vpravo. Oranžový úsek ukazuje hodnoty po spuštění zátěže, kdy se karta začíná zahřívat, modrý po zahřátí karty.
Srovnáním hodnot z oranžového a modrého úseku zjistíte, nakolik klesají takty, výkon nebo naopak stoupá spotřeba či teploty GPU po delší zátěži.
V případě testované karty klesá výkon po zahřátí jen nepatrně. Průměrná snímková frekvence klesla jen o desetinu snímku za sekundu.
Protože rozdíly ve výkonu karty nebývají se zahříváním obvykle výrazné, v následujícím grafu je ještě porovnání prvního a posledního průběhu snímkové frekvence.
Na GPU se hned se spuštěním jen na sekundu objevil maximální takt 1809 MHz, v prvním měřeném průběhu takt klesal ze 1797 na 1759 MHz. V následujících průbězích se takt měnil mezi 1759 a 1772 MHz.
Během testu se GPU běžně dostávalo na teploty 64 °C, na jednu sekundu se objevila špička 65 °C.
První průběh prošel téměř celý s vypnutými ventilátory, ventilátory se rozjely, když se teplota GPU přehoupla z 62 na 63 °C. nastartovaly na nízoučkých 650 ot/min a pomalu zrychlovaly k 920 ot/min. Při poklesu zátěže šly zase rychle dolů. Nějakého kolísání hluku se ale bát nemusíte, ventilátory jsou při této rychlosti prakticky neslyšné.
Celkový příkon PC se držel pod 200 W, na průměrech je vidět, že se zahříváním nijak dramaticky nerost.