MSI GTX 1050 Ti Gaming X v testu s interaktivními grafy | Kapitola 32
Seznam kapitol
Otestovali jsme novou GeForce GTX 1050 Ti – a rovnou jeden z nejštědřeji navržených modelů – GTX 1050 Ti v provedení Gaming X od MSI. Jako obvykle se můžete těšit na výkonný a zároveň extrémně tichý chladič a pro Pascal typicky přívětivou spotřebu a poměr výkon/watt.
V případě spotřeby (respektive příkonu) jsou v grafech průměrné hodnoty, kterých dosahuje celá sestava za určitý časový úsek, nejde tedy jen o špičky nebo měření v konkrétním místě, které může výsledky zkreslovat. U Crysis jde zhruba o minutový úsek měření u statické scény, v případě Aliens vs. Predator jde o průměr za celý průběh posledního šestého průběhu téhož testu v rozlišení 1920 × 1080 bodů.
Spotřebu v úsporném režimu (s uspaným monitorem) vyhrávají díky ZeroCore o pár wattů Radeony. Musím ale upozornit, že u některých modelů už je spotřeba v ZeroCore je vyšší než 3 W, které kdysi AMD uvádělo u karet z modelové řady HD 7000.
V desktopu Windows už jsou ale rozdíly tak malé, že to (i při uvážení chyby měření) snad ani nemá cenu řešit. Při běžné práci na jednom monitoru karta nijak nevybočuje z řady.
U zátěže musím upozornit, že u řady karet úřaduje PowerTune nebo limity u GPU Boost (včetně GTX 980 a některých 970). Takto to třeba vypadá u R9 280X po zahřátí; kdyby PowerTune kartu nepřiškrtilo, byl by příkon pod 350 W, po zahřátí a snížení taktů ale jde příkon dolů, a spolu s tím mírně klesá i výkon. Hodnota po ustálení teplot karty je tedy optimističtejší než maximum, kterého karta dosahuje, než ji přiškrtí řízení spotřeby.
Crysis
V tomto grafu musím zdůraznit, že kvůli zpětné kompatibilitě s dříve naměřenými výsledky jde o hodnotu v méně náročném nastavení fullHD, kde už některé nejvýkonnější karty nemají naplno vytížené GPU. Příkon je tak nižší, než tomu je ve vyšším rozlišení 2560 × 1440.
V prvním grafu je spotřeba celé sestavy, hned pod ním je hrubý odhad spotřeby samotné karty po odečtení ostatních komponent a zahrnutí účinnosti zdroje (opět jen hrubě), který je použitý pro výpočet poměru výkon/watt.
Poměr výkon/watt se počítá z následujících snímkových frekvencí.
Výsledek je v následujícím grafu.
Aliens vs Predator
V Aliens vs. Predator už jsou ty rozdíly menší, GPU Boost udrží u všech karet vyšší takty a tak jsou rozdíly menší.
Poměr výkon/watt se počítá z následujících snímkových frekvencí.
Výsledek je v následujícím grafu.
Bioshock Infinite
Poměr výkon/watt se počítá z následujících snímkových frekvencí.
Výsledek je v následujícím grafu.