MSI X410 - tak trošku přerostlý netbook
Článek MSI X410 - tak trošku přerostlý netbook

MSI X410 - tak trošku přerostlý netbook

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

6. 11. 2009 02:00 16

Seznam kapitol

1. MSI X410 - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže baterie 11. Vyhodnocení a závěr

Před týdnem jsme testovali Asus UL30 neboli tenký 13" počítač osazený plnohodnotným procesorem Core 2 Duo a cenou okolo 20 tisíc. Zcela jistě šlo o notebook. Dnes tu však mám o palec větší MSI X410, který je osazené pomalým, avšak úporným procesorem Athlon Neo a i svojí cenou odpovídá spíše netbooku. Ano, přivítejte v testu obří netbook.

Reklama
Reklama

Baterie

MSI X410 - tak trošku přerostlý netbook


-pro zvětšení klikněte-

Akumulátor vás po vyjmutí z počítače překvapí svými velkými rozměry a říkáte si, že musí mít doslova mamutí kapacitu. To je obrovský omyl. Akumulátor totiž sice je velký na plochu, jenže na šířku má pouze několik milimetrů a jeho objem je tak i přes velkou plochu velmi malý. Z tohoto důvodu je jeho kapacita pouhých 32 Wh, což je silně podprůměrné číslo a mám tak trochu obavy z výdrže bez připojení do sítě...

Zdroj

MSI X410 - tak trošku přerostlý netbook

Zdroj patří k těm menším a lehčím, což je vzhledem ke komponentám osazeným v testovaném notebooku jen logické. Jeho výkon je nízkých 40 Wattů a v plném zatížení se pouze mírně zahřeje. Také jeho hmotnost je příjemná, pouze 350 grawmů včetně dlouhých přívodních kabelů.

Klávesnice

MSI X410 - tak trošku přerostlý netbook


-pro zvětšení klikněte-

V poslední době jsem si u téměř všech přenosných počítačů zvykl na špičkové klávesnice od kraje ke kraji s velkými oddělenými klávesami. Tuto klávesnici bohužel MSI X410 nenabízí a ačkoliv není osazená klávesnice vůbec špatná, kvalitě té popisované (už ji nabízí i počítače Asus či Acer) se prostě nevyrovná. Nicméně pracovat se dá i na této osazené, byť ne až tak komfortně. Nepotěší vás také zúžené a nevydělené šipky a mírně se prohýbající se klávesy. Naopak výhodou je téměř nulová hlučnost při psaní.

Touchpad

MSI X410 - tak trošku přerostlý netbook

Touchpad mne příjemně překvapil svými velkými rozměry. Díky tomu se s ním velmi dobře pracuje a téměř nemusíte přehmatávat. Na rozdíl od konkurence, která v poslední době přebírá jednu funkci Apple Trackpadu za druhou nabízí touchpad od MSI pouze klasické scrollovací proužky. Co se týče tlačítek, dokázal bych si představit i lepší provedení, protože ty osazené lze mačkat pouze u krajů, ve středu nikoliv.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning