MSI Z97 MPOWER MAX AC: s Intel Z97 pro Haswell Refresh
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek MSI Z97 MPOWER MAX AC: s Intel Z97 pro Haswell Refresh

MSI Z97 MPOWER MAX AC: s Intel Z97 pro Haswell Refresh | Kapitola 3

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

11. 5. 2014 06:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod, představení čipsetu Intel Z97 2. Vlastnosti a funkce 3. Představení 4. Detailní pohled 5. Popis napájení 6. Další čipy a řadiče 7. MSI Z97 MPOWER MAX AC – BIOS 8. Další screenshoty 9. MSI Z97 MPOWER MAX AC – software
10. MSI Z97 MPOWER MAX AC – software pokračování 11. Testovací sestava a metodika 12. Benchmarky I. – Paměťová propustnost 13. Benchmarky II. – Výkon procesoru 14. Benchmarky III. – Grafický výkon 15. Benchmarky IV. – Propustnost rozhraní 16. Spotřeba a Teploty 17. Měření napětí a přetaktování 18. Závěrečné hodnocení

Intel dnes uvádí nové čipové sady Z97 a H97 určené pro nové procesory s kódovým označením Haswell Refresh. Můžeme se tedy podívat na první desku s novým čipsetem – Z97 MPOWER MAX AC. Je prošpikovaná OC funkcemi, osazená kvalitními komponentami. Navíc nabízí solidní konektivitu a bohatou výbavu.

Reklama

Cena základní desky MSI Z87 MPOWER MAX AC s paticí LGA1150 se v českých e-shopech pohybuje v průměru okolo 6100 Kč včetně daně, což odpovídá doporučené ceně 5100 Kč bez DPH, kterou nám před časem přislíbilo MSI. Do redakce deska dorazila v kompletním prodejním balení tak, jak ji budete moci zakoupit i vy v českých obchodech.

Balení i deska samotná je laděna do agresivní černo-žluté barevné kombinace. Na přední straně černé krabice dominuje svislý název desky a také velké žluté písmeno M, které naznačuje, pro co je deska předurčena.

MSI Z97 MPOWER MAX AC: s Intel Z97 pro Haswell Refresh
i Zdroj: PCTuning.cz

Motherboard má černou osmivrstvou desku plošných spojů (PCB), kterou doplňují černé pasivní chladiče, na něž si našla žlutá barva našla cestu také. Všechny sloty PCI-E a DIMM mají rovněž černou barvu. Deska má klasický formát ATX a její rozměry činí 30,5 × 24,4 cm. SATA portů je celkem 8, jsou dobře dostupné a natočené o 90°. Přítomné je i rychlé rozhraní M.2. Za zmínku stojí také dvojice interních konektorů USB 3.0. Dále na desce nechybí například měřicí body nebo také celá řada tlačítek a přepínačů plnící rozličné funkce. To vše doplňuje diagnostický POST displej nebo dvojice čipů s BIOSem. Samozřejmě nesmíme také zapomenout na přiloženou multifunkční kartu mPCI s Wi-Fi 802.11ac / Bluetooth 4.0.

MSI Z97 MPOWER MAX AC: s Intel Z97 pro Haswell Refresh
i Zdroj: PCTuning.cz

MSI Z97 MPOWER MAX AC (pro zvětšení klikněte)

Pohled na zadní stranu ukazuje, že v okolí patice procesoru je osazeno šest fázových děličů. Stejně tak lze pozorovat žlutě podsvícené oddělení části PCB s integrovanou zvukovou kartou pro redukci rušení.

MSI Z97 MPOWER MAX AC: s Intel Z97 pro Haswell Refresh
i Zdroj: PCTuning.cz

MSI vybavilo desku třemi sloty PCI-E 3.0 ×16 a čtyřmi sloty PCI-E 2.0 ×1. Jak přesně jsou linky rozděleny, si vysvětlíme v další kapitole. Sloty PCI pro starší zařízení byste zde hledali marně. Porty zadního panelu probereme také dále.

MSI Z97 MPOWER MAX AC: s Intel Z97 pro Haswell Refresh
i Zdroj: PCTuning.cz

V krabici najdete celou řadu příslušenství – prostě exkluzivní balení! Tradičně nechybí instalační média se softwarem a ovladači, manuály a příručky. Dokonce dostanete visačku na kliku dveří s vtipnými nápisy – „BUSY BREAKING WORLD RECORDS“ a „OUT BUYING LN2“ nebo plakát s popisem všech prvků desky.

Dále v balení najdete šest SATA kabelů (polovina zalomená do tvaru L), záslepku zadního panelu černé barvy se žlutým vyznačením portů, záslepku s dvěma porty eSATA a šestici kablíků pro měření napětí. Výrobce navíc přikládá také miniPCI-E Wi-Fi 802.11ac / Bluetooth 4.0 kartu s dvojicí antén. Výbavu uzavírá můstek pro SLI (můstky pro CF v balení nenajdete, obvykle bývají u grafických karet), přechodky pro připojení kabelů z čelního panelu skříně, přelepky pro označení kabelů a samolepka s logem výrobce.

MSI Z97 MPOWER MAX AC: s Intel Z97 pro Haswell Refresh
i Zdroj: PCTuning.cz

Balení krabice obsahuje:

 • Manuály, příručky a menší plakát
 • 2× DVD se softwarem a ovladači
 • 6× SATA kabel (z toho 3× zalomený)
 • Záslepku pro zadní panel
 • Záslepku s 2 × eSATA
 • Wi-Fi 802.11ac / Bluetooth 4.0 miniPCI-E kartu + 2 antény
 • SLI můstek
 • 6× kablík k měření napětí
 • Přechodky pro připojení kabelů skříně
 • Přelepky pro označení kabelů
 • Visačku na dveře
 • Samolepku s OC logem výrobce
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama