Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer | Kapitola 5

Daniel Wojtěch

Daniel Wojtěch

30. 4. 2014 03:00 8

Seznam kapitol

1. Které kamerky testujeme? 2. Garmin VIRB 3. Hama Activity-30 4. Rollei Sunglasses Cam 100 5. Jdeme do terénu 6. Závěr

Adrenalin je věc skvělá a často spojená s nezapomenutelnými zážitky. Proč se o ně nepodělit s ostatními a rovnou je nenatočit? S běžnou kamerou ale není filmování v náročných podmínkách dobrý nápad. Nejen že jí hrozí úraz, ale také je pro podobné účely dost nepraktická. Proto vznikly outdoorové kamery. Vyzkoušeli jsme hned tři – od Hamy, Garminu a Rollei.

Reklama

Dlouho jsem přemýšlel, kde vlastně natočím nějaké záběry. Po pečlivém uvážení a zjištění, že už není žádný sníh na nějakou lyžovačku, jsem se rozhodl pro natáčení na místech s minimálním pohybem lidí a aut, to z toho důvodu, aby mi kamerky při náhodném odloupnutí samolepky nepřeválcoval nedej bože kamion.

Stejně tak bylo v plánu otestovat vodotěsné pouzdro, ale při pomyšlení, jak budu asi budu vypadat v bazénu s kamerou pod vodní hladinou, jsem rychle změnil názor a video z vany vás asi moc zajímat nebude. Musíme si tedy počkat na léto i na příští recenzi, kdy zkusím natočit nějaké záběry z létajícího Dronu.

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz

V terénu nás především zajímá výdrž na baterii, jenž se u Garminu pohybuje okolo třech hodin, a to díky úspornému LCD. U Hamy se pohybuje kolem dvou hodin a brýle ač bez displeje vydrží pouze jednu hodinu.

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz

Jediná z kamer, která uměla zoomovat, byla Hama, avšak se značným nárůstem šumu. Český jazyk podporovala jak Hama, tak Garmin. Trochu mě mrzí, že se u Garminu zapomnělo na klasický závit pro stativ, jenž Hama měla jak na těle kamerky, tak na vodotěsném pouzdře.

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz

Co se týče záznamu, u Garminu je omezen velikostí karty, nahrané scény neumí po zaplnění karty přemazávat, kdežto Hama ano – po minutě. Těžko říct, zda je to výhoda či nevýhoda.

Záznam probíhá u Garminu do formátu MP4 a velikost jedné minuty se pohybuje okolo 150 MB, Možné je i sekvenční snímání, ale to není zase tak rychlé.

Hama nahrává do stejného formátu jako Garmin a velikost jednoho video v 1080p je 125 MB. Co se týká fotek, dokáže udělat rychle za sebou tři snímky, což je na akční kameru vskutku málo. Nebo máme možnost vytvořit 30 snímků najednou s rychlostí dva snímky za vteřinu.

U brýlí se velikost minutového videa pohybuje kolem 90 MB.

Garmin VIRB

Hama Activity 30

Rollei Sunglasses Cam 100

Brýle jsem neměl jak jinak vyzkoušet. Ve videu chybí část zvuku. Důvodem není problém s kamerou ale s hudbou z rádia, která se Youtube nelíbila s tím, že zveřejnění zvukové stopy by bylo porušování autorských práv.

A jak je to vůbec s uchycením pomocí oboustranné samolepící pásky? Měl jsem z toho trochu obavy, ale vyšší páska se dokáže vyrovnat i s lehce kulatým povrchem, např. helmou. Na autě jsem je upevnil na nelakované části, konkrétně na hagusy bez odmašťování a držely jako čert. Při použití na lakovaných dílech bych kvůli tomu doporučil odlepení za pomoci spreje na samolepky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama