Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer | Kapitola 3

Daniel Wojtěch

Daniel Wojtěch

30. 4. 2014 03:00 8

Seznam kapitol

1. Které kamerky testujeme? 2. Garmin VIRB 3. Hama Activity-30 4. Rollei Sunglasses Cam 100 5. Jdeme do terénu 6. Závěr

Adrenalin je věc skvělá a často spojená s nezapomenutelnými zážitky. Proč se o ně nepodělit s ostatními a rovnou je nenatočit? S běžnou kamerou ale není filmování v náročných podmínkách dobrý nápad. Nejen že jí hrozí úraz, ale také je pro podobné účely dost nepraktická. Proto vznikly outdoorové kamery. Vyzkoušeli jsme hned tři – od Hamy, Garminu a Rollei.

Reklama

Hama, někým vychvalovaná a někým naopak opovrhovaná značka. Osobně jsem nějaké výrobky od Hamy měl, ale většinou jsem si troufnul jen na kabely. Poté, co nový kabel SCART nepracoval, jsem se o tuhle značku již nezajímal, ale při výběru kamerek jsem si všiml jedné malé, slušně vybavené a hlavně levné akční kamerky honosící se logem této firmy. S tušením, že se uvrtávám do něčeho nehezkého, jsem ji nakonec objednal.

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz

Mnoho příslušenství u ní nenajdete a samostatně toho také moc nepořídíte. To základní, jako je vodotěsné pouzdro, úchytka s několika náhradními oboustrannými páskami a popruh na helmu dostanete. Nebýt ale vodotěsného pouzdra, osobně bych ji mezi akční a outdoorové neřadil. To bych měl o ni strach hned při prvním pádu a o nějaké prachotěsnosti by nemohla být ani řeč. Každopádně s odolným kabátem toho zvládne hodně, dokonce i potápění do 30m hloubky.

Mezi volitelné příslušenství spadá držák na kolo a do auta, náhradní baterka, nabíječka, externí mikrofon a nějaké kabely. Třeba taková baterka není s přihlédnutím zrovna pořizovací ceně kamerky nejlevnější. Pokud ji budete chtít, tak si dejte stranou 700 Kč.

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz

Co se týká parametrů, tak FullHD rozlišení při 30 sn./s je samozřejmostí. Při 720p se můžete dostat až na 60 sn./s.

Ovladatelnosti kamerky v pouzdře je zachována pouze pro video, kdy posunem tlačítka (nejspíše magnetického) kamerku zapnete. I v tomto pouzdře, které je nejspíše zpracováno z materiálu, který zvuk neizoluje, můžete slyšet zvukový záznam velice dobře. Pokud potřebujete zároveň fotit, tak lze využít dodávaného dálkového ovládání, které moc vodotěsně nevypadá, takže na focení pod vodou raději předem zapomeňte.

Bohužel u našeho kousku se po chvíli testování objevily na displeji mléčné skvrny, které ale nejsou způsobené vlhkostí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama