Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer | Kapitola 4

Daniel Wojtěch

Daniel Wojtěch

30. 4. 2014 03:00 8

Seznam kapitol

1. Které kamerky testujeme? 2. Garmin VIRB 3. Hama Activity-30 4. Rollei Sunglasses Cam 100 5. Jdeme do terénu 6. Závěr

Adrenalin je věc skvělá a často spojená s nezapomenutelnými zážitky. Proč se o ně nepodělit s ostatními a rovnou je nenatočit? S běžnou kamerou ale není filmování v náročných podmínkách dobrý nápad. Nejen že jí hrozí úraz, ale také je pro podobné účely dost nepraktická. Proto vznikly outdoorové kamery. Vyzkoušeli jsme hned tři – od Hamy, Garminu a Rollei.

Reklama

Taková specialitka na závěr, která se vymyká z klasického konceptu akčních kamer, jsou brýle s integrovanou kamerou od německé společnosti Rollei, jenž byla kdysi dávno výrobcem kvalitních, profesionálních fotoaparátů.

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz

Snaží se držet krok s dobou a v jejím sortimentu naleznete mimo akčních kamerek také klasické fotoaparáty a stativy. My jsme si pro tentokrát vybraly specialitku ve formě slunečních brýlí, konkrétně model Cam 100, který oproti dražšímu modelu Cam 200 tratil na úhlu záběru. Namísto úctyhodných 135° nabídne pouze 63° a trochu jiný design. Jinak jsou kamerky shodné, a to vč. 5 Mpx snímače.

V balení kromě brýlí samotných naleznete pouzdro a dvě sady sklíček, jedna tmavší pro použití na slunci a jedna zcela průhledná pro natáčení tam, kde jsou tmavá skla nepoužitelná. Brýle jsou maličko větší, především jejich „nožičky“, kvůli integrované elektronice po pravé straně. Ukrývá se v nich i tlačítko pro zapnutí. Proces zapnutí/vypnutí signalizuje zvuk a nahrávání vestavěná červená LED.

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz

Brýle nemusí sedět každému. Kvůli absenci displeje nebudete bohužel mít přehled o natáčené scéně, zbývající kapacitě úložného prostoru a stavu baterie.

Každopádně jsou dobrým pomocníkem všude tam, kde nemáte možnost umístění akční kamery či volné ruce. Hodí se tak hodit pro lyžování, jízdu na kole anebo i namísto autokamery, (i když nanabídne takový přehled o situaci jako autokamera sama, nedokáže tvořit fotky a na místě si důkazní materiál nepřehrajete).

Nahrávání s dávkou adrenalinu: test outdoorových kamer
i Zdroj: PCTuning.cz

Použití těchto brýlí je na zvážení každého, možná je to suprová frajeřinka, ale já bych si raději pořídil jiného pomocníka.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama