Návod na instalaci SSD do PS5
Článek Návod na instalaci SSD do PS5

Návod na instalaci SSD do PS5 | Kapitola 2

David Jiránek

David Jiránek

21. 10. 2021 10:30 1

Seznam kapitol

1. Výběr disku a příprava konzole 2. Otevření konzole a osazení SSD 3. Formátování SSD a první spuštění

Před necelým rokem se začala prodávat konzole Playstation 5 a od té doby na ní můžeme pařit jeden skvělý titul za druhým. Ať už opakovaně umíráte v Returnalu a Deathloopu, chytáte padouchy se Spidermanem nebo jen obdivujete krásnou přírodu v Horizon Zero Dawn, jistě jste si s přibývajícím počtem her všimli jedné slabiny konzole. Jde samozřejmě o velikost úložiště. Aktualizace firmwaru naštěstí umožňuje přidat do interního konektoru M.2 další disk a v následujících řádcích ukážeme, jak toho plně využít.

Reklama
Reklama

Krok 3: instalace SSD

K samotné instalaci budete potřebovat následující vybavení:

  • Konzoli Playstation 5
  • Kompatibilní SSD (ideálně s heatsinkem)
  • Malý křížový šroubovák
  • Podložku, na kterou PS5 položíte (volitelné)
  • Dostatek světla (doporučeno)
  • Stůl

K rozebírání je nejlépe využít stůl. Antistatickou podložku nejspíš doma mít nebudete, ale snažte se alespoň omezit riziko elektrostatických výbojů. Samotná podložka, na kterou můžete zakřivenou stranu konzole položíte, by rovněž neměla vytvářet elektrický náboj. Před rozebíráním se pro jistotu vybijte sáhnutím na uzemněný kovový objekt.

Krok 3.1: otevření konzole

Konzoli položíme tak, aby lesklý černý mezikus konzole směřoval k vám a vaší levé straně. Zároveň slot na disky bude na vrchní straně. Tuto bočnici následně sundáte.

Návod na instalaci SSD do PS5

Uchopte bílou bočnici vlevo vzadu a vpravo u sebe. Následně zatlačte doprava a lehce nahoru. Bočnice by se měla vycvaknout. Nebojte se zabrat, k žádnému velkému prohýbání bočnice by ale dojít nemělo. Díl odložte na bezpečné místo. Vnitřní strana bude možná lehce zaprášená od ventilátoru konzole, toto je ideální příležitost ji očistit.

 

Návod na instalaci SSD do PS5

Následně odšroubujte kryt slotu SSD. Je vyznačený na obrázku a rozhodně ho nepřehlédnete. K tomuto i nadcházejícímu kroku budete potřebovat malý křížový šroubovák (PH 1). Dávejte si pozor, abyste šroubek neztratili, případně vám nespadl do otvoru pro větráček konzole. 

Krok 3.2: osazení SSD

Po otevření samotného slotu budete muset vyšroubovat další malý šroubek. Použijte na něj tentýž křížový šroubovák. Pod šroubkem se nachází podpůrná podložka, která samotné SSD drží ve správné výšce. Po odšroubování šroubku tuto podložku přesuňte na otvor odpovídající délce vašeho SSD.

Návod na instalaci SSD do PS5

Správnou pozici zjistíte buď už ze samotného označení – naše Samsung 980 PRO SSD má formát 2280, tedy délku 80 milimetrů, nebo disk přiložte ke konektoru a zjistěte, kde končí. U našeho SSD patří na „80“.

Návod na instalaci SSD do PS5

M.2 SSD se zasouvá lehce pod úhlem. Zarovnejte si disk podle obrázku výše, přesně takto ho budete zapojovat. Zlaté konektory zasunete do pozlaceného slotu v pravém spodním rohu celé vaničky pro SSD. Vkládejte SSD pod úhlem přibližně 30°. Po zasunutí byste měli cítit dosednutí kontaktů a SSD by se mělo držet stále pod úhlem.

Návod na instalaci SSD do PS5

Následně zvednutý konec SSD přitlačte dolů, mělo by se opřít koncem o kruhovou podložku. SSD připevněte šroubkem, který jsme dříve vyšroubovali z posledního slotu. Tento šroubek dotáhněte, aby se SSD nehýbalo a nepružilo, ale neutahujte jej příliš silně. Mohli byste poškodit samotný disk.

Opět zopakujeme, že byste měli osazovat SSD s vhodným chladičem. My jsme jej po ruce v danou chvíli neměli, na internetu ale seženete kompatibilní heatsinky na většinu SSD i modely s chladičem osazeným přímo od výrobce.

Návod na instalaci SSD do PS5

Krok 3.3: uzavření konzole

Uzavřete celý slot na SSD kovovou krytkou a tu přišroubujte. Nasazení bočního panelu je jednoduché. Přiložte kryt na konzoli tak, aby západky zajely do děr a celá bočnice byla téměř na správném místě.

Pokud jste konzoli v průběhu instalace neotáčeli, zatlačte bočnici na vaši levou stranu. Obecně opačně, než jste ji uvolňovali. Měli byste uslyšet zřetelné cvaknutí. Poté stačí přimontovat stojan a připojit kabely.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning