Návštěva v Arcade Hrách: I staré hry mají stále co říct!
Článek Návštěva v Arcade Hrách: I staré hry mají stále co říct!

Návštěva v Arcade Hrách: I staré hry mají stále co říct!

Jan Holub

Jan Holub

3. 9. 2015 03:00 13

Seznam kapitol

1. Arcade Coin Up automat... 2. Červený Újezd: to pravé místo pro nerušené hraní 3. Jdeme hrát 4. Myši jsou pro kočku! To pravé ostrostřelce
5. Závodní hry 6. Taky něco pro pacifisty 7. Pocity z návštěvy muzea

Někteří to mají ještě v živé paměti, pro jiné už je to stejná prehistorie jako třeba spuštění televizního vysílání. Navštívíme spolu velké muzeum herních automatů, kde můžete osobně a v původním pojetí zakusit herní pecky z let sedmdesátých, osmdesátých i devadesátých, kdy počítač v domácnosti nebyl taková samozřejmost jako dnes.

Reklama
Reklama

Mé celkové dojmy z návštěvy muzea jsou velmi kladné. Vstupné 200,- Kč a možnost hrát bez omezení celý den, to se oproti spoustě jiných volnočasových aktivit prostě vyplatí. Občerstvení na místě, sociální zázemí i úroveň obsluhy jsou více než dostatečné. Kdo by snad přece jen neukojil svůj hlad nebo žízeň, má možnost navšívit přilehlou restauraci. Možnosti odpočinku v lokalitě Červený Újezd jsou bohaté. Kromě automatů určitě stojí za to proběhnout středověký skanzen a zahradu.

Co se automatů po technické stránce týče, musím majitele herny pochválit. Podle informací od obsluhy se majitel snaží udržovat automaty v perfektním stavu, i když to často znamená, že se na vhodnou součástku čeká i déle než rok. Naprostá většina automatů je originál. To znamená, že celá „bedna“ včetně základní desky a paměťových slotů včetně karet samotných, byly vyrobené přímo pro danou hru. A jelikož pan majitel „nemá rád slepence“, automatů s přehranou jinou hrou než originál je tu jen poskrovnu.

Do Arcade Her se vždy rád vracím. Nejenom kvůli zábavě, ale těší mě i myšlenka, že peníze ze vstupného jdou na dobrou věc. Na další automaty a součástky :). A tak mohou tito veteráni, přinášet radost dál všem, kdo o to stojí.

Tak co, přátelé, přidáte se?

Návštěva v Arcade Hrách: I staré hry mají stále co říct!


Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning