PCTuning Článek

Nejlepší nové hry pro PC: tyto tituly si nenechte ujít!

Václav Vlček
Václav Vlček
21. 6. 2018 03:00 2 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Wreckfest 2. Jurassic World Evolution, Unravel Two 3. Vampyr, Forgotton Anne 4. State of Decay 2, Pillars of Eternity II
5. Frostpunk, BattleTech 6. Conan Exiles, Moonlighter 7. City of Brass, Downward Spiral: Horus Station 8. A Total War Saga, Smoke and Sacrifice a další...

Před pár týdny to už vypadalo, že to nejlepší, co mělo v prvním pololetí vyjít, máme za sebou a na další herní pecky si počkáme na podzim. O to překvapivější je, že se vyrojila řada her, jež před vydáním jen málokdo zaregistroval, ale teď mají úspěch a derou se na přední příčky žebříčků prodejnosti. Které z herních novinek stojí za to?

Reklama
Reklama

Vampyr

  • Žánr: akční adventura
  • Datum vydání: 4. června 2018
  • Hodnocení: 73 % / 7,1 b
  • Oficiální stránka: http://www.vampyr-game.com

Jestli máte pocit, že všechny hry jsou stejné nebo hodně podobné, tak jste nejspíš ještě nehráli Vampyr. Jedná se o originální mix akční hry, adventury a RPG. Do děje vstupujete trošku netradičně jako nově přeměněný upír doktor Jonathan Reid, který si bere za cíl vypátrat, kdo stojí za jeho „nemocí“, jakož i za úpadkem celého Londýna.

Na své cestě za odplatou vás přitom čekají zábavné souboje s upíry i s vymítači ďábla. Ve svém repertoáru najdete několik upírských schopností, jako je pití krve nebo upírská pěst. Některé další schopnosti můžete otevřít v jednoduchém, ale o to zajímavějším stromu dovedností, má to ale jeden háček.

Body dovedností získáváte skrze pití krve obyvatel Londýny, ale pokud jich máte na svědomí hodně, město uvrhnete do chaosu. To znamená značné komplikace pro váš postup skrze hru, neboť společně s chaosem se zvyšuje také počet a úroveň nepřátel. A tak si musíte pečlivě vybírat.

Příběhová složka je založená na rozsáhlých rozhovorech, při nichž jednak získáváte vodítka o vašem případu a zároveň si vytváříte přehled o vašich možných obětech. I když to může znít trošku zmatečně, všechno to do sebe perfektně zapadne. Je jenom škoda, že hra nedostala větší rozpočet, protože potom by se mohlo jednat o jednu z nejlepších her roku. Více se o Vampyr dočtete v recenzi.

Forgotton Anne

Představte si místo, kam se dostávají všechny ztracené věci, jako například staré hračky, dopisy nebo jednotlivé ponožky. Přesně na toto místo vás zavádí adventura Forgotton Anne a rozjíždí tu pohádkový příběh v nádherném grafickém zpracování a s hromadou zábavných logických hádanek. Lidé se slabostí pro tento typ her určitě neodolají.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning