Nejočekávanější hry roku 2017: Na co se můžeme těšit?
PCTuning Článek

Nejočekávanější hry roku 2017: Na co se můžeme těšit?

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

10. 1. 2017 03:00 28

Seznam kapitol

1. Kindom Come, South Park: TFBW 2. Outlast 2, Resident Evil 7 3. Scalebound, For Honor 4. Mass Effect: Andromeda, Ghost Recon Wildlands 5. State of Decay 2, Quake Champions
6. Prey, Agents of Mayhem 7. Halo Wars 2, Torment: Tides of Numenera 8. Lords of the Fallen, Styx 2 9. Sea of Thieves, Vampyr

I když jsme do nového roku vstoupili teprve před pár dny, herní menu na následujících dvanáct měsíců mají vývojáři a herní vydavatelé velkých AAA titulů už dlouho pečlivě naplánované. Nadcházející rok potěší hlavně příznivce akčněji a hororověji laděných her. Na jakých novinkách si tedy v roce 2017 pochutnáme?

Reklama
Reklama

Minulý rok jsme se dočkali hned několika zajímavých nových her z mainstreamové produkce (Watch Dogs 2, Dishonored 2 nebo Dark Souls 3) podpořených celým arzenálem příjemných překvapení od nezávislých vývojářských studií (Planet Coaster, Mad Games Tycoon). Spousta hráčů, i přes širokou nabídku nových titulů, v minulém roce bohužel prožila zklamání, když se jejich nejočekávanější hra dostala na světlo světa v jiné podobě, než očekávali (Homefront: The Revolution, Mafia 3 atd.), nebo když se na světlo světa nedostala vůbec.

Dočkáme se odložených titulů v tomto roce? V to doufejme! V sázce jsou totiž klenoty, které mají potenciál pořádně zahýbat herními vodami. A na všechny se podíváme dále.

Kingdom Come: Deliverance

  • Žánr: akční RPG
  • Vývojář: Warhorse Studios
  • Datum vydání: 2017
  • Oficiální stránka: http://kingdomcome.cz/

Nejočekávanější hry roku 2017: Na co se můžeme těšit?

Kingdom Come: Deliverance je akční RPG z pohledu první osoby zasazené na naše území. Hra slibuje historicky věrné reálie (takže žádní draci), ale i věrný soubojový systém. Při potyčkách s padouchy tak nebudeme moci mrskat mečem jako plácačkou na mouchy, jak jsme zvyklí z každé druhé hry. Vše vychází z propracované fyziky, takže každé máchnutí mečem ubere nějaké ty vteřiny, což znamená alespoň základní plánování a nutnost správného načasování.

Kingdom Come: Deliverance jsem uváděla v seznamu nejočekávanějších her pro rok 2015 a následně i nejočekávanějších her pro rok 2016. Z prvního dílu plánované třídílné série se postupem času staly tři samostatné hry, alespoň tak to Dan Vávra prozradil v jednom z posledních rozhovorů. Nezbývá než doufat, že tvůrci započatou práci konečně dotáhnou do finální podoby, protože to čekání fanoušky začíná drtit.

V následujícím videu se dozvíte více informací o nových prvcích i o prvcích, které z finální verze hry nakonec zmizí (např. psí společník, který údajně dělal problémy v soubojích):

South Park: The Fractured but Whole

Nejočekávanější hry roku 2017: Na co se můžeme těšit?

Úspěch South Park: The Stick of Truth pravděpodobně překvapil nejen samotné fanoušky seriálu, ale také Ubisoft. Vydavatel však dlouho neváhal a rozhodl se kout železo, dokud je žhavé. Výsledkem je pokračování s názvem South Park: The Fractured but Whole.

South Park: The Fractured but Whole se odehrává jen den po událostech The Stick of Truth. Partě kolem Erica Cartmana se prostě hra na fantasy hrdiny přejedla, a tak se rozhodli zahrát si pro změnu zase na superhrdiny. Kvůli panovačnosti „dobře stavěného“ Erica Cartmana se však v partě brzy objevují první problémy, které rychle přerostou až v občanskou válku. Z tohohle průseru dokáže partu malých hrdinů vytáhnout jenom hráč.

South Park: The Fractured but Whole bude v zásadě vycházet z herních mechanik prvního dílu. Větších změn by se měl dočkat jenom soubojový systém. Do hry přibylo čtvercové bitevní pole, což znamená, že hra se od principů JRPG posunula k hrám jako je HoMaM a spol. Hlavní zbraní přitom nebudou trapné fantasy hůlky, ale mocné prdy, což v logice populárního amerického seriálu jasně dokazuje, že se o finální podobu The Fractured but Whole nemusíme strachovat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning