Největší herní záporáci všech dob
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Největší herní záporáci všech dob

Největší herní záporáci všech dob | Kapitola 10

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

2. 5. 2016 10:00 26

Seznam kapitol

1. Kdo je „záporák“? 2. Pěšáci, kteří nejvíce zatápí (1.) 3. Pěšáci, kteří nejvíce zatápí (2.) 4. Bossové z arkádových her 5. Nášup bossů z akčních titulů
6. Dalších pár kousků z akčních titulů 7. Tak trošku jiní záporáci... plus hororové hry 8. Mysteriózní a děsivé postavy 9. Nepřátelé z klasiky 10. Netradiční nepřátelé z tradičních her

Určitě jste se s některým z nich už někdy setkali. Otravují nás, mají velmi nepříjemné ba dokonce urážlivé názory a poznámky k naší osobě a v průběhu hry nás pravidelně ohrožují na životě. Přesto si videohry bez nich představit nedovedeme. Připomeňme si ty největší parchanty pod sluncem, kteří jsou základní esencí her.

Reklama

GLaDOS - Portal

V logické hře Portal vás zavřou do laboratoře s nepředvídatelnou umělou inteligencí GLaDOS. GLaDOS je zcela vyšinutá, temná vražedkyně, která vám jde nemilosrdně po krku. Vtip je v tom, že tuto pomalu mluvící záporačku propadající božskému pocitu můžete porazit jenom tím, že správně nastavíte všechny portály. Tomu se říká bezmoc prvního stupně, ale nebojte se, všechno nakonec dobře dopadne.

Největší herní záporáci všech dob
i Zdroj: PCTuning.cz

Wheatley (Portal 2)

V druhém díle logické hry Portal jsme namísto GLaDOS objevili její protiklad Wheatley. Jednalo se o ztřeštěné kulovité zařízení s modrým světlem uprostřed přední strany. Wheatley se sice na první pohled tvářilo velmi sympaticky, ale postupně se z něho vyklubal vraždící maniak bez slitování. Wheatley se nás neustále snažilo zničit lasery a střílnami, přičemž jsme mu občas napomohli pádem z vyvýšených míst. Přes jeho urputnou snahu nás zabít jsme ho ovšem nakonec měli docela rádi.

Největší herní záporáci všech dob
i Zdroj: PCTuning.cz

Hector LeMans (Grim Fandango)

Hector LeMans je typickým noirovým záporákem. Ničeho se neštítí, ani využívat Ministerstvo smrti jako zástěrku pro krádež vstupenek na onen svět. Dobré duše se tak namísto spokojené věčnosti dostávají do zatracení, takže jakmile dostanete příležitost tohle špinavé stvoření zničit, musíte to udělat, ať to stojí, co to stojí.

Největší herní záporáci všech dob
i Zdroj: PCTuning.cz

Purple Tentacle (Day of the Tentacle)

Purple Tentacle je zmutované chapadlo, které se napilo toxické vody vytékající z laboratoře Dr. Freda. Vzhledem k tomu, že chapadlu narostly dvě ruce, rozhodne se ovládnout svět. Kromě cílevědomosti chapadlu nechybí ani tři zelené přísavky, přičemž nad tou poslední má naprosto uhrančivé srostlé černé obočí. Troufnu si tvrdit, že jen málo záporáků dokázalo být originálnějších.

Největší herní záporáci všech dob
i Zdroj: PCTuning.cz

LeChuck (The Secret of Monkey Island)

LeChuck je jedna z hlavních postav z klasické point-and-click adventury Rona Gilberta The Secret of Monkey Island. Jedná se o zakyslého nemrtvého kapitána, který je posedlý spanilou Elaine Marley. Problém je, že hlavní postava v podobě Guybrushe Threepwooda mu jeho plány na zisk této kočky neustále maří, takže z nich prostě nejsou kamarádi. LeChuck je velmi mocný nepřítel, který se neštítí sáhnout ani po černé magii.

Největší herní záporáci všech dob
i Zdroj: PCTuning.cz
 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama